sowie

Komputery, internet, IT, oprogramowanie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Głuszyca bliżej internetu
2011-03-24 21:36

Biblioteka w Głuszycy wzięła udział w ogólnoeuropejskiej kampanii mającej na celu zachęcenie jak największej liczby osób – przede wszystkim tych, które dotąd nie używały Internetu – do wykorzystania jego różnych możliwości. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizująca Program Rozwoju Bibliotek.


Na spotkanie zorganizowane w naszej bibliotece pod hasłem „Pomyszkuj w bibliotece - Koncert życzeń” przyszły osoby, które poruszały się już w wirtualnym świecie, jak i te, które trzymały myszkę po raz pierwszy w życiu. Na początku porozmawialiśmyo możliwościach jakie oferuje współczesnemu człowiekowi Internet (także dla ludzi starszych). Uczestnicy spotkania zostali poinformowani o możliwości bezpłatnego korzystania z komputerów w bibliotece, a także zapewnienie pomocy w ich obsłudze przez bibliotekarzy. Następnie przeszliśmy do głównego tematu spotkania – koncertu życzeń. Za pomocą serwisu YouTube każdy z uczestników (mniej lub bardziej samodzielnie) wyszukał swoje ulubione utwory muzyczne i wspólnie mogliśmy ich wysłuchać. Odtwarzaliśmy utwory wykonywane przez Czesława Niemena, Marka Grechutę, Damiana Holeckiego, Elżbietę Wojnarowską, Piotra Szczepanika i innych, a także kompozycje Johana Straussa. Pod wpływem melodii ożywały wspomnienia, którymi mogliśmy podzielić się z uczestnikami spotkania.

 

 

 

 

źródło: gluszyca.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: