sowie

Komputery, internet, IT, oprogramowanie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Gry komputerowe - zabawa dla całej rodziny
2011-05-31 14:48

Stymulują mózg, uczą szybkości reakcji i logicznego myślenia. Przeznaczone są zarówno dla dzieci jak i całych rodzin. Przygodowe, strategiczne, sportowe czy RPG. Gry komputerowe podbijają rynek i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Teraz można je kupić również w Wałbrzychu, w sklepie Hobbit Beaty Drążkowiak, który od 30 maja będzie się mieścił przy ulicy Hetmańskiej.

- Czy posiadają Państwo w sprzedaży gry dla całych rodzin?
- Zainteresowanie grami wśród dzieci i młodzieży różni się w leżności od wieku. Młodsze dzieci wybierają zazwyczaj gry przygodowe z kolorowymi postaciami lub wyścigi samochodowe. Natomiast młodzież stawia raczej na gry strategiczne, sportowe lub RPG.


- Czy gra może uczyć?
Dobrze dobrana gra może pełnić rolę edukacyjną. Dlatego przy wyborze tego typu gry należy kierować się brakiem przemocy, jej grafiką i tematem. Gry, podobnie jak wszystkie inne rzeczy zostały wymyślone dla ludzi i jeśli korzysta się z nich z umiarem i rozwagą - nie przynoszą szkody. Co więcej, mają wiele zalet. Ze względu na swoją wielowymiarowość i złożoność, gry wymagają od swoich użytkowników rozwiązywania niekiedy bardzo skomplikowanych problemów. Ponadto gry komputerowe silnie stymulują mózg, uczą szybkości reakcji, logicznego myślenia, łączenia oraz analizowania zdobytych informacji w celu wskoczenia na kolejny poziom gry i zdobycia punktów.
Kolejną ich zaletą jest rozwijanie wyobraźni przestrzennej.

- Jakie gry cieszą się największym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży?
- W swoim asortymencie posiadamy gry, które będą odpowiadały gustom wszystkich członków rodziny, a przy tym zapewnią wspaniałą zabawę i umilą czas spędzony w rodzinnym gronie. Gry komputerowe to coraz modniejsza forma rozrywki dla każdego, bez względu na wiek czy płeć. Gry komputerowe cieszą zarówno małe dzieci jak i już bardzo dojrzałe osoby. Jak wiadomo istnieje cały szereg różnego typu gier, które są grami dla całej rodziny, co oznacza, że doskonale odnajdą się w niej zarówno dzieci jak i dorośli. Często są to też gry zespołowe, w które bez wahania można włączyć całą rodzinę

- Jaki sprzęt należy dodatkowo zakupić, aby w grę mogła grać cała rodzina?
- Aby zaangażować całą rodzinę we wspólne granie nie trzeba ponosić dużych kosztów. Wystarczy dokupić dodatkowy kontroler i wybrać grę, która będzie przeznaczona dla kilku graczy.Autor: Elżbieta Cichocka - 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: