sowie

Komputery, internet, IT, oprogramowanie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Konferencja: Pomyśl, zanim klikniesz
2011-10-10 10:44

Konferencja szkoleniowa poświęcona bezpiecznemu korzystaniu z Internetu zgromadziła w auli PWSZ nie tylko studentów, ale także młodzież z wałbrzyskich szkół średnich oraz gimnazjalnych. Przedsięwzięcie pod patronatem Starosty Wałbrzyskiego Roberta Ławskiego i Poseł na Sejm RP Katarzyny Mrzygłockiej zorganizował Zespół Szkół ,,Energetyk” wraz z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Angelusa Silesiusa. - "Wielki śmietnik" -jak określił swego czasu Internet Stanisław Lem, jest tylko narzędziem w naszych rękach. Może nam dobrze służyć, ale może też być źródłem przemocy – wyjaśniała nie przypadkowo już na początku spotkania Magdalena Zych z wrocławskiej Fundacji "Kidproptect”, bowiem celem konferencji szkoleniowej było właśnie zwrócenie młodzieży uwagi na zagrożenia, jakie niesie za sobą Internet, ale także wskazanie możliwości obrony przed nimi i dochodzenia swoich praw wówczas, kiedy uznamy, że staliśmy się ofiarą przemocy w cyberprzestrzeni.


Licznie zgromadzona publika miała okazję wysłuchać kolejno czterech wykładów: wspomnianej już Magdaleny Zych ,,Ja w Internecie”, podinspektora Ryszarda Piotrowskiego ,,Środowisko informacyjne – zagrożenie w aspekcie policji dolnośląskiej”, dra Tomasza Kurzei ,,Wszystko za darmo – techniki manipulacji w Internecie” oraz dr Małgorzaty Sokołowskiej ,,Prawo autorskie w cyberprzestrzeni”.

– To już kolejna, czwarta edycja konferencji poświęconej bezpiecznemu korzystaniu z Internetu. Adresatami poprzednich edycji byli nauczyciele, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. W tym roku konferencja jest przeznaczona głównie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy na co dzień korzystają z Internetu. Na pewno są świadomi możliwości, jakie daje Internet, my natomiast chcemy im zwrócić uwagę także na niebezpieczeństwa po to, aby nie stali się ofiarą przemocy bądź nieświadomie nie byli jej przyczyną – podsumowuje Roman Głód, dyrektor Zespołu Szkół ,,Energetyk”.Autor: red - 30 minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: