sowie

Komputery, internet, IT, oprogramowanie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Odpowiedzialny społecznie MŚP bardziej konkurencyjny
2011-11-22 11:00

Ośrodek Enterprise Europe Network afiliowany przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. serdecznie zaprasza w dniu 29 listopada 2011 roku (wtorek) do udziału w bezpłatnej Konferencji pn. "Odpowiedzialny społecznie MŚP-bardziej konkurencyjny na europejskim rynku".

Celem Konferencji jest przedstawienie korzyści płynących z wdrożenia CSR (Corporate Social Responsibility), czyli odpowiedzialnego biznesu ze wskazaniem dobrych praktyk wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Pragniemy uświadomić przedsiębiorcom, jak wdrażając CSR mogą stać się bardziej konkurencyjni na rynku europejskim, gdzie powszechna jest społeczna odpowiedzialność biznesu.


Głównym celem wydarzenia jest promocja wolontariatu pracowniczego, jako jednego z narzędzi CSR. Wolontariat pracowniczy wyróżnia się wśród innych rodzajów wolontariatu tym, że organizatorem projektu jest pracodawca wolontariusza lub, co częste w przypadku dużych firm, fundacja korporacyjna. Zaangażowanie pracowników firmy w działalność woluntarystyczną na rzecz organizacji społecznych m.in. podnosi ich kwalifikacje poprzez zdobycie kompetencji, umiejętności społecznych i zdobycie nowych doświadczeń jednocześnie integruje zespoły, często także z kadrą kierowniczą, buduje lojalność wobec firmy poprzez poczucie, że jej aktywność wykracza poza działania czysto biznesowe. Aktywne włączanie się firmy w życie społeczności lokalnych umacniania jej pozytywny wizerunku na zewnątrz. Przedstawione zostaną również formy i obszary działań oraz aspekty prawne świadczenia wolontariatu pracowniczego.

Na zakończenie poruszony zostanie aspekt e wolontaratu. Pomaganie w sieci nie ogranicza się tylko do działań odpowiadających tym, które podejmowane są w świecie rzeczywistym. Przedstawimy w jaki sposób firmy mogą angażować internautów do dobroczynność w świecie wirtualnym.

Wydarzenie realizowane jest w ramach Europejskiego Roku Wolontariatu [www.erw2011.gov.pl]

Enterprise Europe Network Wałbrzych
ul. Szczawieńska 2,
58-310 Szczawno-Zdrój
tel. 74 64 80 450
faks: 74 64 80 451
e-mail: eic@darr.pl
http://www.westpoland.pl
http://www.een.org.pl
http://www.enterprise-europe-network.ec.europa.euWróć
dodaj komentarz | Komentarze: