sowie

Komputery, internet, IT, oprogramowanie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Nie wierzą, że mogą coś zmienić
2012-02-23 11:03

Miało być ponad 300 osób, a przyszło tylko 50. Na świdnickim Rynku młodzież manifestowała przeciwko ACTA. Mimo mniejszego zainteresowania uzbrojeni w transparent, megafon i maski Anonymous’ów przez prawie godzinę, wykrzykiwali hasła przeciwko polityce polskiego rządu. -Przyszedłem tutaj by wyrazić swoje niezadowolenie. Pan Donald Tusk powinien zapytać nas o zdanie w sprawie ACTA.
 


Polacy długo milczeli i nie reagowali na kolejne pomysły rządu, które konsekwentnie łamią nasze podstawowe prawa. Ale my mówimy dosyć!- mówił Jarek, jeden z uczestników protestu. O wydarzeniu dowiedział się z Internetu i wraz ze znajomymi postanowił wesprzeć akcję. Podobnie jak wszyscy inni nie zgadzają się na ograniczenie wolności słowa w sieci- To jedno z naszych podstawowych praw. Nie pozwolimy sobie tego odebrać!- mówili uczestnicy protestu. Mimo iż ponad trzystu Świdniczan zadeklarowało na facebooku swoje wsparcie, w Rynku pojawiło się zaledwie 50 osób. Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Ziemi Świdnickiej Anita Gadzina zapewnia jednak, że to i tak całkiem sporo, ponieważ gdy przyszła na umówione spotkanie, zastała zaledwie dziewięciu uczestników. Wraz z rozpoczęciem manifestacji liczba zainteresowanych wzrosła. Zebrani nie przejęli się mniejszym niż zapowiadano wsparciem. Uzbrojeni w transparent, megafon i maski symbolizujące grupę Anonymous- która stała się symbolem walki z ACTA, przez niemal godzinę chodzili uliczkami Rynku głośno wyrażając swoje niezadowolenie wobec działań Donalda Tuska. Obecnie wiadomo, że premier wstrzymał proces ratyfikacji, jednak debata z internautami, która odbyła się na początku lutego nie dała dużych nadziei co do zmiany decyzji rządu w sprawie umowy. Manifestacje przeciwko ACTA od-były się w ostatni weekend w wielu polskich miastach. Podobnie jak u nas, uczestników było znacznie mniej niż zapowiadano. Utrzymujący się od dłuższego czasu mróz skutecznie zniechęcił do wzięcia udziału w akcji. Bardziej prawdopodobne jest jednak, iż emocje, jeszcze do niedawna bardzo silne teraz zaczynają opadać. Społeczność internetowa przestaje wierzyć, iż ma wpływ na decyzje władzy, którą sami wybrali. Niektórzy Internauci piszą – Protesty w wielkich miastach nie wpłynęły na decyzje Donalda Tuska, dlaczego więc miałby posłuchać mieszkańców Świdnicy, o istnieniu, której pewnie nawet nie wie. Ostateczną decyzję poznamy wkrótce.
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: