sowie

Komputery, internet, IT, oprogramowanie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Minecraft - gra którą pokochaly miliony
2012-04-04 10:15

Minecraft to gra stworzona przez jednego człowieka która pokochał cały świat. Skąd bierze się jej sukces?
Pomysł na grę zrodził się w maju 2009 roku, gdy główny twórca Minecrafta, Markus „Notch” Persson zagrał w grę Infiniminer. Spodobał mu się pomysł świata gry zbudowanego z sześciennych „klocków”, jednak w przeciwieństwie do pierwowzoru, chciał skupić się na kreatywnym aspekcie gry. Rozpoczął więc prace nad „Gra jaskiniową”.
Sercem Minecrafta są praktycznie nieskończone, generowane losowo mapy. Każda jest inna, więc rozpoczynając grę na nowo nigdy nie zobaczymy tego samego. Gracz skupia się na interakcji ze światem, który zamieszkują dodatkowo różne zwierzęta. Minecraft praktycznie pozwala nam na prowadzenie gry w sposób jaki sobie sami zażyczymy. Możemy walczyć z atakującymi nas potworami, skupiać się na odkrywaniu systemów podziemnych jaskiń czy budować .
Minecraft zawdzięcza sukces wielu modyfikacją, które obejmują wszystko – od zwykłych zmian dźwięków do praktycznie kompletnej zmiany sposobu gry. Popularne stały się także filmy na Youtube przedstawiające rozgrywkę, lub nawet ogromne, wieloodcinkowe serie.
Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: