sowie

Komputery, internet, IT, oprogramowanie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Elektroniczne Eldorado
2012-04-12 14:43

Ponad 300 uczestników z całej Polski wzięło udział w XXXV olimpiadzie elektrycznej i elektronicznej, która odbyła się w Wałbrzychu. Przez dwa dni sprawdzano wiedzę młodzieży ze szkół zawodowych i technicznych w 5 kategoriach. Organizatorem ogólnopolskich zmagań było Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu oraz Zespół Szkół Politechnicznych wraz z Zespołem Szkół nr 5. Olimpiada sprawdzała wiedzę z takich branż, jak elektronika, elektryka, mechatronika, czy teleinformatyka. To największy tego typu konkurs organizowany na terenie kraju. Oprócz nagród rzeczowych, dla finalistów konkursu otwierały się drogi w dalszych kierunkach kształcenia. - Laureaci olimpiady zwolnieni są z części teoretycznej egzaminu technicznego. Mają również zagwarantowany wstęp na wszystkie uczelnie wyższe zajmujące się tymi dziedzinami – podkreśla Roman Głód, dyrektor wałbrzyskiego „mechanika” i „energetyka”. Olimpiada składała się z trzech etapów. Najpierw wszyscy uczestnicy musieli zmierzyć się z egzaminem teoretycznym,przygotowanym przez Akademię Górniczo – Hutniczą z Krakowa. Najlepsi przechodzili z kolei do skomplikowanej części praktycznej konkursu. Na finalistów czekały indywidualne rozmowy z komisją, która sprawdzała szczegółową wiedzę uczestników. Do miasta zjechało prawie 500 osób wraz ze swoimi opiekunami i nauczycielami. Współpraca placówek zawodowych z Wałbrzycha zaowocowała wydaniem prawie 700 posiłków, przygotowanych przez szkołę gastronomiczną. Olimpiada była również doskonałą okazją na promocję regionu. - Staraliśmy się połączyć stronę edukacyjną oraz turystyczną tej inicjatywy. – tłumaczy Robert Ławski, starosta wałbrzyski – Rozlokowaliśmy uczestników w gospodarstwach agroturystycznych z regionu oraz daliśmy możliwość zwiedzenia naszych terenów – opowiada włodarz powiatu. Uroczyste uhonorowanie 15 finalistów w 5 kategoriach odbyło się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im Angelusa Silesiusa. Oprócz nagród rzeczowych, w których skład wchodziły specjalistyczne narzędzia, przyznano również wyróżnienie specjalne.


Firma Faurecia zaproponowała wałbrzyskiemu uczniowi zespołu szkół nr 5, Piotrowi Szilerowi, 12 miesięczny staż zawodowy. - Będzie to staż płatny z umową o pracę, na kwotę 2 tysięcy złotych miesięcznie. Osoba taka będzie mogła skorzystać ze wszystkich świadczeń, które przysługują naszym pracownikom, czyli dodatkowych szkoleń, czy wakacji – wymienia Karol Zieliński, menadżer fabryki Faurecia Wałbrzych. – Liczę również na to, że Piotr da sobie radę i zostanie z nami na dłużej. – kończy. Red.
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: