sowie

Komputery, internet, IT, oprogramowanie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Zawody robotów
2012-02-27 10:49

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z Zespołem Szkół Nr 8 w Wałbrzychu organizuje trzecią edycję Zawodów Robotów „T- -BOT 2012”, które odbędą się w najbliższą sobotę w Dolnośląskim Parku Technologicznym. Pomysłodawcą imprezy jest Wałbrzyskie Koło Robotyki mieszczące się w Zespole Szkół nr 8, czyli grupa młodych ludzi pasjonująca się robotyką, która posiada doświadczenie w uczestnictwie w przedsięwzięciach takich jak: Robotic Arena,Bałtycki Festiwal Nauki. Zawody odbywać się będą w 4 kategoriach: Minisumo - autonomiczne, nie sterowane konstrukcje o wymiarach 10x10cm i wadze do 500g. Średnica ringu minisumo – 77 cm, linie startowe znajdują się w odległości 5 cm od środka ringu. Zadaniem robota jest zepchnięcie przeciwnika z ringu. Konkurencja będzie przebiegać w 2 fazach: eliminacje i finały. Do walk finałowych przechodzą najlepsze roboty z fazy eliminacyjnej. Linefollower - roboty muszą przebyć trasę wyznaczoną przez czarną linie, umieszczoną na jasnej powierzchniGłówny obrys robota musi mieścić się na kartce papieru formatu A4. W czasie pokonywania drogi, robot nie może zjechać z toru. Konkurencja będzie przebiegać w 2 fazach: eliminacje i finały.


Do walk finałowych przechodzą najlepsze roboty z fazy eliminacyjnej. Freestyle - Uczestnicy mogą zaprezentować dowolną konstrukcję robotyczną. Kategoria ta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród publiczności, gdyż to właśnie ona w głosowaniu decyduje o tym, kto zwycięża. Dwie pierwsze edycje konkursu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników konkursu jak również wśród publiczności. W szranki stanęło wielu miłośników robotyki i robotów. Wszystkim kibicowali mali i duzi mieszkańcy Szczawna-Zdroju i Wałbrzycha. Impreza objęta została Honorowym Patronatem gminy Szczawno Zdrój oraz starosty wałbrzyskiego. Nagrody dla uczestników sponsorują: Solar Polska Sp. z o.o., El-pro Stanisław Walów, Cloos Polska Sp. z o.o., DARR S.A. , Gmina Szczawno-Zdrój.
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: