sowie

Komputery, internet, IT, oprogramowanie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Frankownice i liczarki, czyli opanuj papier
2013-04-05 11:49

Trudno wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach nowoczesne biuro bez urządzen wspomagających codzienną monotonną pracę. W prawie każdym biurze znajdziemy faks, drukarkę, skaner oraz ksero lub coraz częściej urządzenia łączące wszystkie te funkcje. Dodatkowo urządzenia „produkujące” dokumenty są podłączne do wspolnej sieci umożliwiającej drukowanie wszystkim pracownikom. Bardzo często wykorzystywaną funkcją jest seryjne drukowanie dokumentów w połaczęniu z zewnętrznym źródłem danych np. bazą danych lub prostym arkuszem kalkulacyjnym. Firmy co miesiąc stają przed wyzwaniem wysłania dziesiątek faktur oraz rachunków, co pomimow faktu, że obieg dokumentów elektronicznych jest coraz powszechniejszy, pozostaje żmudnym obowiązkiem zarządzających biurem. Problem narasta w dużych firmach oraz korporacjach. Rozwiązaniem jest zakup frankownicy – specjalistycznego urządzenia certyfikowanego przez pocztę ułatwiającego nadruk etykiet oraz masowe rozliczanie opłat pocztowych. Frankownica drukuje na kżdej kopercie informację kto i za ile wysyła list. Urządzenia te diametralnie ułatwiają wysyłkę dużej ilość listów i przesyłek.


Oprócz problemu masowej wysyłki korespondencji w cetrach rozliczeniowych oraz w biurach front office powstaje jeszcze jeden problem związany z dużą ilością papieru, a dokładnie banknotów. Wprawdzie doświadzczone kasjerki potrafią w minute przliczyć recznie nawet ponad setkę banknotów, jednak nic nie zastąpi urządzenia, które jednocześnie sprawdzi oryginalność każdego banknotu, oraz wyliczy wartość pliku banknotów. Liczarkę można także wykorzystać do liczenia wszelkich innych dokumentów takich jak kupony, listy czy ulotki. Dostępne są rownierz liczarki przeznaczone do zliczania dużych ilosći bilonu – także tego nie posegregowanego. Ceny tych urządzeń są coraz niższe, dlatego możemy się spodziewać, że wkrótce zawitają też do tych mniejszych biur.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: