Tworząc swoją stronę www zapewne będziesz potrzebował/a domeny i najprawdopodobniej będzie to polska domena czyli .pl lub też .com.pl Koszt domeny przez pierwszy rok wcale nie musi oznaczać wydatków - w internecie można znaleźć oferty darmowej rejestracji polskich domen.
Jak zawsze jednak trzeba zwrócić uwagę na to co jest napisane "małą czcionkę" aby wyłapać ewentualne problemy jakie mogą się kryć za taka ofertą.
Nokia zaprosiła Gminę Wałbrzych do współtworzenia nowej inicjatywy. Firma otworzyła we Wrocławiu nową niezwykłą przestrzeń – Nokia Garage. Ma ona naturalnie połączyć międzynarodową korporację ze światem startupów, innowatorów i pasjonatów nowych technologii.
Prezydent miasta Wałbrzycha Roman Szełemej w ramach prezentacji "The City of Wałbrzych - Strategy for Smart City!" przedstawił szereg projektów realizowanych oraz planowanych w zakresie smart cities, które coraz bardziej zbliżają Wałbrzych do miasta inteligentnego, a tym samym przyjaznego i wygodnego dla mieszkańców.
Za pośrednictwem Internetu załatwiamy dziś bardzo wiele spraw - zarówno zawodowych, jak i prywatnych.
Jako użytkownicy sieci jesteśmy narażeni na szereg niebezpieczeństw związanych z naszymi danymi oraz istotnymi informacjami przechowywanymi na naszych urządzaniach.
Poniżej kilka podstawowych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Naprawdę warto ich przestrzegać!
Projekt dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
Bezpieczeństwo w sieci. Świadomy Obywatel Online - Projekt dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
czytaj więcej... (kliknij)Z pasjonatem lokalnej fotografii i grafiki rozmawiał Paweł Szpur.
Tomek, potrafisz dzielić swój czas na rożne pasje. Jesteś grafikiem komputerowym, montujesz filmy oraz fotografujesz. Skąd pomysł, by robić zdjęcia z drona ?
Miałem ochotę spróbować czegoś nowego. Nie lubię stać w miejscu, więc tego unikam. Mamy w Wałbrzychu wielu bardzo dobrych fotografów... nie chcąc robić im konkurencji, "przeskoczyłem" na coś innego. A drony to całkiem nowa i ciekawa technologia.
Ponad 6 milionów złotych pozyskała Gmina Walim na inwestycję związaną z bezpłatnym dostępem do Internetu w technologii LTE, na terenie całej gminy. Projekt zakłada także zakup blisko 400 zestawów komputerowych oraz szkolenia z ich obsługi dla wszystkich chętnych mieszkańców.
Gmina Walim podpisała umowę z Konsorcjum firm: Viatelecome Sp. z o.o. z Wrocławia i Sotronic Sp. z o.o. z Balic, dotyczącą zadania pn. „ Zaprojektowanie i budowa infrastruktury sieci szerokopasmowej, dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz szkolenie beneficjentów w ramach projektu pn. Rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Walim”.
Pokaz dwóch robotów pirotechnicznych z oddziału antyterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu będzie jedną z atrakcji piątej edycji Zawodów Robotów „T-BOT 2014”,. Impreza odbędzie się w sobotę 22 lutego w Regionalnym Centrum Promocji Gospodarczej w Wałbrzychu.
czytaj więcej... (kliknij)Trudno wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach nowoczesne biuro bez urządzen wspomagających codzienną monotonną pracę. W prawie każdym biurze znajdziemy faks, drukarkę, skaner oraz ksero lub coraz częściej urządzenia łączące wszystkie te funkcje. Dodatkowo urządzenia „produkujące” dokumenty są podłączne do wspolnej sieci umożliwiającej drukowanie wszystkim pracownikom. Bardzo często wykorzystywaną funkcją jest seryjne drukowanie dokumentów w połaczęniu z zewnętrznym źródłem danych np. bazą danych lub prostym arkuszem kalkulacyjnym. Firmy co miesiąc stają przed wyzwaniem wysłania dziesiątek faktur oraz rachunków, co pomimow faktu, że obieg dokumentów elektronicznych jest coraz powszechniejszy, pozostaje żmudnym obowiązkiem zarządzających biurem. Problem narasta w dużych firmach oraz korporacjach. Rozwiązaniem jest zakup frankownicy – specjalistycznego urządzenia certyfikowanego przez pocztę ułatwiającego nadruk etykiet oraz masowe rozliczanie opłat pocztowych. Frankownica drukuje na kżdej kopercie informację kto i za ile wysyła list. Urządzenia te diametralnie ułatwiają wysyłkę dużej ilość listów i przesyłek.
czytaj więcej... (kliknij)
Chcesz sprzedać swojego laptopa, netbooka i to bez względu na to czy jest sprawny czy uszkodzony? Nic prostszego. Zadzwoń do nich lub poinformuj o tym na stronie pracowników firmy E- -Lap, a przyjadą pod wskazany przez Ciebie adres. Rozmowa z Pawłem Wróblem właścicielem firmy.
- Czym zajmuje się firma E-lap?
- Nasza firma prowadzi mobilny skup sprzętu IT. Zajmujemy się przede wszystkim skupem laptopów, netbooków, zarówno sprawnych jak i uszkodzonych. Działamy na terenie Wałbrzycha i okolic.
- Powiedział Pan mobilny skup co to znaczy?
- Mobilny, ponieważ to my przyjeżdżamy do klienta chcącego sprzedać swój nieużywany lub uszkodzony sprzęt a nie klient do nas – a to wszystko za darmo.
- Wiele osób posiada uszkodzone laptopy i nie wie, co z nimi zrobić . Można go zatem sprzedać firmie e-lap?
Katarzyna Kohlschreiber, uczennica II klasy Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu wraz z nauczycielką języka angielskiego Aleksandrą Wójcie, wzięły udział w Safer Internet Forum 2012 w Brukseli. Ze strony polskiej wyjazd zorganizowany był przez przedstawicieli Fundacji Dzieci Niczyje, spotkanie w Brukseli było przygotowywane przez europejskie jednostki wspierające bezpieczeństwo w sieci we współpracy z Vivendi.
Aż 10 milionów Polaków nie korzysta z komputerów i Internetu. Zdecydowaną większość stanowią osoby po pięćdziesiątym roku życia. Gmina Świdnica zamierza przyłączyć się do projektu, który pozwoli osobom starszym otworzyć wirtualne okno na świat. W realizacji projektu pomogą Latarnicy. Szybki rozwój nowoczesnej technologii zmusza do płynnego poruszania się w obrębie komputerów oraz Internetu, który codziennością staje się nie tylko w domach, ale przede wszystkim w szkołach i miejscach pracy. Młodzież z Gminy Świdnica ma zapewniony bezpłatny dostęp do komputerów w placówkach oświatowych oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Witoszowie Górnym. Podczas gdy młodzież na co dzień korzysta z nowoczesnych technologii, to aż 10 milionów Polaków po pięćdziesiątym roku życia, boi się lub nie potrafi pracować z komputerem, a tym bardziej z Internetem.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pszennie wygrali 40 tysięcy złotych w konkursie zorganizowanym przez Tauron Ekoenergia. Dzięki tej nagrodzie początek roku szkolnego rozpoczęli w odremontowanej palcówce, a także w nowej sali do przyrody. To już druga pracownia z tak bogatym wyposażeniem i pomocami dydaktycznymi z jakiej mogą korzystać uczniowie dwóch gminnych placówek oświatowych. Od ponad roku sala przyrody służy uczniom ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, rozwijając ich pasje. Tym razem szansę na rozwój swoich zamiłowań do przyrody mają uczniowie w Pszennie.
Niezbędne informacje o załatwianiu spraw urzędowych, możliwościach podwyższenia swojej emerytury oraz korzystania z Platformy Usług Elektronicznych – to tylko niektóre umiejętności, które będą mogły nabyć osoby po 50 roku życia. Wrocławskie Stowarzyszenie „Forum Medicum” wraz w wałbrzyskim Zakładem Ubezpieczeń Społecznych planują bezpłatne warsztaty i szkolenia pod nazwą „Dolnośląski Senior w Formie”. Cały projekt adresowany jest do najstarszych mieszkańców regionu i ma na celu wsparcie ich aktywności poprzez uczestniczenie w ważnych dla miasta wydarzeniach oraz współpracę międzypokoleniową. „Dolnośląski senior w formie” realizowany jest we Wrocławiu, Legnicy oraz Wałbrzychu. Już 27 sierpnia osoby po 50 roku życia będą mogły wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach. Wałbrzyski Zakład Ubezpieczeń przygotował dla seniorów warsztaty pod nazwą „Vademecum Spraw Urzędowych”.
W Polsce na około 13 milionów Polaków po 50 roku życia, niemal 10 milionów nie korzysta z sieci (W Europie wykluczonych cyfrowo jest 150 milionów). Brak umiejętności korzystania z nowych technologii wywołuje marginalizację, a w konsekwencji cyfrowe wykluczenie dlatego Polska Cyfrowa Równych Szans (PCRS) jest największym przedsięwzięciem dotyczącym edukacji cyfrowej Polaków 50+. - Takie inicjatywy należy wspierać, aby fachowo zająć się problem wykluczenia cyfrowego i konieczności podnoszenia kompetencji cyfrowych dorosłych Polek i Polaków.
Te pytanie zadają sobie nie tylko lekarze i naukowcy, ale także rodzice tych dzieci, które spędzają przed komputerem cały swój wolny czas. Między szkołą, snem i posiłkami znajdują tylko czas na granie na komputerze, sprawdzanie poczty elektronicznej, przeglądanie facebooka czy nk, oglądanie demotywatorów, komixxów, youtube'a czy jeszcze innych portali i serwisów. Jednak najbardziej uzależniające wydają się gry, głównie gry online. Przeciętny dzieciak spędza dziennie około 6 godzin na granie w gry, a w soboty i niedziele czas ten wydłuża się nawet do 12 godzin na dobę. Są to ogromne liczby pokazujące jak niebezpieczny i wciągający może być internet. Największymi grami w jakie gra dzisiejsza młodzież to: World of Warcraft, League of Legends, a do niedawna także Metin 2. Godziny spędzane na wykonywaniu misji, wbijaniu leveli, zdobywanie odpowiednich przedmiotów i uzbrojenia niejako zmuszają aby grać dalej. "Skoro spędziłem tyle czasu to nie mogę teraz przestać" - takie myślenie jest najbardziej zgubne.
czytaj więcej