sowie

Komputery, internet, IT, oprogramowanie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
2016-07-05 10:25

Tworząc swoją stronę www zapewne będziesz potrzebował/a domeny i najprawdopodobniej będzie to polska domena czyli .pl lub też .com.pl Koszt domeny przez pierwszy rok wcale nie musi oznaczać wydatków - w internecie można znaleźć oferty darmowej rejestracji polskich domen.
Jak zawsze jednak trzeba zwrócić uwagę na to co jest napisane "małą czcionkę" aby wyłapać ewentualne problemy jakie mogą się kryć za taka ofertą.

czytaj więcej... (kliknij)

2023-01-16 13:36

Na terenie województwa dolnośląskiego rusza projekt skierowany do imigrantów z Ukrainy od 30 roku życia pozostających bez zatrudnienia. Wsparcie, jakie mogą otrzymać, to m.in. indywidualne doradztwo, grupowe i indywidualne szkolenia i kursy czy staże zawodowe.

czytaj więcej... (kliknij)

2023-01-10 11:25

Gmina Głuszyca znalazła się wśród gmin, które zrealizowały program "Cyfrowa Gmina", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Rozwoju Regionalnego, Program Opreacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Celem programu było wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa.

czytaj więcej... (kliknij)

2022-12-30 14:34

Oglądając filmy szpiegowskie z lat 80. czy 90., często możemy natknąć się na futurystyczne technologie, takie jak skanowanie odcisków palców czy oka. Technologie te opierają się na biometrii, nauce zajmującej się badaniem zmienności populacji organizmów i są nam bliższe niż może się wydawać. Producenci telefonów komórkowych od lat wykorzystują takie technologie m.in. w celu odblokowania urządzenia przez użytkownika (FaceID w telefonach marki Apple czy odblokowywanie odciskiem palca w urządzeniach Samsunga). Od czerwca 2009 r. odciski palców wykorzystywane są także w celu dalszej weryfikacji w naszych paszportach. Teraz biometria ma szansę zaistnieć w kolejnym aspekcie naszego codziennego życia – płatnościach bezdotykowych.

 

Czym dokładnie jest biometria?

czytaj więcej... (kliknij)

2022-12-30 11:03

Cyfryzacja przedsiębiorstwa, nowe rozwiązania czy poszerzanie kompetencji - oto niektóre z działań, na które można otrzymać środki w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Ze wsparcia można skorzystać składając wniosek, m.in. w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

czytaj więcej... (kliknij)

2022-12-01 11:29

Do tej pory przedsiębiorcy byli zachęcani do korzystania z Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Teraz jednak jest to obowiązek ustawowy, a czas na założenie profilu mają do 30 grudnia br. Obowiązek wynika z Ustawy z dnia 24 czerwca 2021 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2021 r. poz. 1621).

czytaj więcej... (kliknij)

2022-11-29 13:10

W Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu otwarte zostało laboratorium SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Jest to świetne miejsce, które zainteresuje nie tylko najmłodszych! Samodzielne przejście przez 18 interaktywnych stanowisk, na których czekają na wszystkich chętnych zadania polegające na odkrywaniu, logicznym myśleniu i rozwiązywaniu zagadek umilą 90 minut zajęć w ramach wstępu do strefy.

 

Projekt pilotażowy SOWA realizowany jest dzięki środkom pochodzącym z Ministerstwa Edukacji i Nauki w kwocie 44 mln, a jego założeniem jest wyposażenie 32 lokalizacji w Polsce. Pośród miejsc wybranych do projektu znalazła się Stara Kopalnia.

 

Już pierwsze ciekawe wydarzenia za nami!

czytaj więcej... (kliknij)

2022-08-12 11:50

Migracja ludności do miast nie jest nowym zjawiskiem. Od lat głównie młodzi ludzie, w poszukiwaniu lepszych warunków życia i możliwości rozwoju przenoszą się do większych ośrodków miejskich. Polskie miasta takie jak Warszawa, Wrocław czy Poznań wciąż się rozrastają, powstają kolejne budynki mieszkalne, miejsca pracy, a wraz z nimi miasta inwestują w innowacyjne rozwiązania i inicjatywy mając na celu poprawę jakości życia miejskich społeczności. Działania w tym zakresie określane są jako inteligentne miasta (ang. smart city) i pierwsze z nich były rozwijane już w latach 60. i 70. XX w. w Stanach Zjednoczonych. To właśnie w tych latach US Community Analysis Bureau zaczęło wykorzystywać środki takie jak bazy danych oraz zdjęcia lotnicze w celu lepszego ukierunkowania usług, zmniejszania ubóstwa czy łagodzenia skutków różnych katastrof.

czytaj więcej... (kliknij)

2022-08-03 11:44

Odkąd w październiku 2021 r. szef Facebooka, a teraz już Meta Platforms, Mark Zuckerberg ogłosił swoje wieloletnie plany na rozwijanie innowacyjnego wirtualnego świata, koncept metaverse wydaje się nie schodzić z pierwszych stron gazet. Mimo tego ta fascynująca technologia wciąż wydaje się dla wielu abstrakcyjna i niezrozumiała. Niektóre jej elementy są nam jednak już znane, m.in.:

 

  • VR (ang. virtual reality – wirtualna rzeczywistość),
  • cloud computing, czyli przetwarzanie i składowanie naszych danych w chmurze,
  • kryptowaluty,
  • AI (ang. artificial inteligence – sztuczna inteligencja), a nawet wygenerowane przez nią osoby publiczne takie jak influencerzy (np. Miquela Sousa, znana także jako Lil Miquela)
  • czy wywołujące ostatnio wiele dyskusji i rewolucjonizujące współczesny rynek sztuki NFT (ang. non-fungible token – niewymienny token).
czytaj więcej... (kliknij)

2022-01-25 10:32

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa wiele placówek, instytucji i urzędów pracuje zdalnie, a obsługa klienta odbywa się głównie za pośrednictwem Internetu lub telefonu. Osobiste wizyty w urzędach mają miejsce coraz rzadziej. Urząd Miasta w Dzierżoniowie zachęca do korzystania z elektronicznych form obsługi oraz płatności elektronicznych.

czytaj więcej... (kliknij)

ARCHIWUM