sowie

Komputery, internet, IT, oprogramowanie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Świebodzice mają system obiegu dokumentów
2011-01-13 13:59


Od kilku tygodni w świebodzickim magistracie funkcjonuje elektroniczny obieg dokumentów. Wszystkie dokumenty, które wpływają i wypływają z urzędu, trafiają do specjalnego systemu komputerowego.

- Każdy urzędnik ma dostęp do systemu, przygotowując np. odwiedź na skierowane podanie - wyjaśnia Anna Żygadło, sekretarz Urzędu Miejskiego w Świebodzicach. - Na bieżąco można wtedy śledzić przebieg sprawy, dodatkowo system sygnalizuje zbliżające się terminy związane chociażby z odpowiedzią.

Dokumenty i pisma kierowane do urzędu są skanowane i umieszczane w systemie komputerowym. To zdecydowanie ułatwia odszukanie konkretnego dokumentu w konkretnym wydziale i ustalenie, na jakim etapie jest realizacja sprawy.

Elektroniczny obieg dokumentacji został wprowadzony dzięki realizacji przez Gminę Świebodzice projektu pn. Wprowadzenie e-usług dla ludności. Jest to projekt dofinansowany funduszami unijnymi - Świebodzice pozyskały ponad 154 tys. zł, a wartość całego projektu to 183 tys. zł.

 


źródło: swiebodzice.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: