Od kilku tygodni w świebodzickim magistracie funkcjonuje elektroniczny obieg dokumentów. Wszystkie dokumenty, które wpływają i wypływają z urzędu, trafiają do specjalnego systemu komputerowego.
- Każdy urzędnik ma dostęp do systemu, przygotowując np. odwiedź na skierowane podanie - wyjaśnia Anna Żygadło, sekretarz Urzędu Miejskiego w Świebodzicach. - Na bieżąco można wtedy śledzić przebieg sprawy, dodatkowo system sygnalizuje zbliżające się terminy związane chociażby z odpowiedzią.
Dokumenty i pisma kierowane do urzędu są skanowane i umieszczane w systemie komputerowym. To zdecydowanie ułatwia odszukanie konkretnego dokumentu w konkretnym wydziale i ustalenie, na jakim etapie jest realizacja sprawy.
Elektroniczny obieg dokumentacji został wprowadzony dzięki realizacji przez Gminę Świebodzice projektu pn. Wprowadzenie e-usług dla ludności. Jest to projekt dofinansowany funduszami unijnymi - Świebodzice pozyskały ponad 154 tys. zł, a wartość całego projektu to 183 tys. zł.
źródło: swiebodzice.pl
Fundacja Siła Sukcesu (Lider projektu) wraz z Fundacja Centrum Rozwiązań Biznesowych realizują projekt „Nowe kwalifikacje – nowe możliwości” który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., pragnie serdecznie zaprosić Państwa na bezpłatne szkolenie/warsztaty pn: „Transformacja cyfrowa MSP – praktyczne zastosowanie narzędzi kalkulacyjnych w biznesie”. Zakres warsztatów obejmuje pracę na przykładach w arkuszach kalkulacyjnych m.in.: MS Excel.
czytaj więcejSerdecznie zapraszamy dolnośląskie firmy, w szczególności reprezentantów przemysłu lotniczego i morskiego oraz szeroko rozumianej branży IT, do udziału w wydarzeniu Spin-off Seattle, które odbędzie się w dniach 6-9 maja.
czytaj więcejCelem Programu Polska Cyfrowa jest, żeby jak najwięcej mieszkańców, na terenach gdzie inwestycje w sieci szerokopasmowe są nieopłacalne na warunkach rynkowych, miało dostęp do szybkiego internetu (m.in. światłowody).
Szacujemy, że dzięki Programowi Polska Cyfrowa do końca 2023 r. ok. 2 mln gospodarstw domowych, przede wszystkich z obszarów wiejskich, podmiejskich i słabo zaludnionych uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu.
Rozwijanie umiejętności programowania, wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, rzeczywistości wirtualnej, sztucznej inteligencji i innych rozwiązań cyfrowych – to cele programu, który od początku przyszłego roku będzie prowadzony w siedmiu świdnickich szkołach podstawowych.
czytaj więcej