sowie

Komputery, internet, IT, oprogramowanie, cyberbezpieczeństwo, e-biznes

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Projekt: Boguszowska Szóstka akademia prymusów
2011-06-27 15:25

Zakończył się prawie dwuletni projekt, mający na celu wyrównanie szans edukacyjnych dzieci z Boguszowa - Gorc. Dziewięćdziesięciu podopiecznych szkoły podstawowej nr 6 przy wsparciu Stowarzyszenia Forum Aktywności Lokalnej z Wałbrzycha, uczestniczyło w łącznie ponad 1300 godzinach zajęć dodatkowych. Projekt "Boguszowska Szóstka akademia prymusów” współfinansowany był z funduszy Unii Europejskiej. W jego ramach odbyło się 770 godzin zajęć wyrównawczych oraz 560 godzin zajęć pozalekcyjnych. Celem projektu było stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju dzieci ze szkoły podstawowej. Liczne zajęcia dodatkowe już przyniosły wymierne efekty. - Widać, że dzieci są bardzo wdzięczne i zadowolone. Większość z nich poprawiła swoje wyniki w nauce, co przekłada się na lepsze oceny na świadectwie.


Wiele z nich rozwinęło również swoje umiejętności na zajęciach pozalekcyjnych. Przykładem jest dziewczynka, która rozwiązuje zagadki matematyczne „sudoku” na poziomie, z którym nawet nauczyciele mają problemy. Zdobywa również nagrody na konkursach powiatowych i wojewódzkich - opowiada Marta Sys, koordynatorka projektu ze Stowarzyszenia Forum Aktywności Lokalnej. Dla ułatwienia realizacji wszystkich zajęć dzieci zostały wyposażone w niezbędne zestawy przyborów, ćwiczeń i podręczników.

Nauczyciele zaś otrzymali pomoce dydaktyczne, które ułatwiły i uatrakcyjniły prowadzone lekcje. - Razem ze stowarzyszeniem zaplanowaliśmy co będzie nam potrzebne, poczynając od projektora multimedialnego, poprzez książki, aż po atlasy i zestawy map – mówi Katarzyna Mikołajczyk, dyrektorka SP nr 6 w Boguszowie – Gorcach – Dzieci otrzymały piórniki, kredki i inne pomoce dydaktyczne. Bardzo cenie sobie słowniki multimedialne oraz oprogramowanie komputerowe do nauki historii i przyrody. Dla dzieci lekcje w tej formie były przyjemnością – dodaje dyrektorka. W okresie realizacji projektu odbyło się również 25 konkursów sprawdzających wiedzę. Podopieczni boguszowskiej szkoły podstawowej wzieli także udział w 20 lekcjach wyjazdowych. - Byliśmy między innymi w siedzibie Telewizji Polskiej we Wrocławiu, na przedstawieniach teatralnych i musicalowych, zwiedziliśmy muzea i galerie. Odbyły się również liczne lekcje w terenie, które poszerzyły wiedzę dzieci – wymienia Marzena Rajda, nauczycielka języka polskiego.

Projekt realizowany był od sierpnia 2009 roku do czerwca 2011 roku. Na zakończenie rozdano uczniom nagrody i wyróżnienia oraz podziękowano osobom, które wyróżniały się aktywnością podczas zajęć dodatkowych.



Autor: Jacek Serdeczny - 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: