Samorząd Województwa Dolnośląskiego rozpoczął nabór do nowo powołanej Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji. Jest to najważniejsze forum współpracy samorządu Dolnego Śląska z firmami, sektorem nauki i badań, instytucjami otoczenia biznesu i innymi uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji zaprogramowane w Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030, a zarazem istotny element procesu przedsiębiorczego odkrywania.
Celem prac grupy jest stała identyfikacja i monitoring wskazanych obszarów rozwojowych w regionie, określanych jako inteligentne specjalizacje, określanie kierunków rozwoju oraz najbardziej perspektywicznych nisz, w które powinny być inwestowane środki przeznaczone na wzrost innowacyjności. Celem jest również zapewnienie stałej kooperacji pomiędzy stroną samorządową a uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji. Współpraca ta z jednej strony pomaga dostosować politykę innowacyjną Dolnego Śląska do potrzeb przedsiębiorstw, uczelni, sektora badawczo-rozwojowego, otoczenia biznesu i użytkowników innowacji, oraz co najważniejsze, jest także dla uczestników miejscem animowania współpracy i inicjowania wspólnych projektów i przedsięwzięć. Samorząd zakłada możliwość organizowania zespołów zadaniowych/tematycznych w ramach Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji, ukierunkowanych na animację przedsięwzięć w obszarze konkretnej specjalizacji.
W naborze mogą brać udział:
- przedstawiciele przedsiębiorstw, które prowadzą działalność w zakresie inteligentnej/ych specjalizacji Dolnego Śląska; zakres poszczególnych podobszarów specjalizacji znajduje się na str. 73-80 Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030,
- przedstawiciele innych podmiotów dolnośląskiego systemu innowacji: instytucji otoczenia biznesu, instytutów badawczych, jednostek PAN, klastrów, organizacji pracodawców, organizacji pozarządowych.
Nabór trwa do 16 września 2024 r. do godz. 15:00! Wszystkie potrzebne dokumenty oraz więcej informacji o naborze na stronie interentowej Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Zapraszamy do zgłoszeń!
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z FlowbergIT zaprasza na darmowe webinarium OSINT - dwa oblicza: atak i obrona cz. II, które odbędzie się online 6 marca 2024r. (środa) w godzinach 10:00 - 11:30.
To ważne, żeby każda organizacja korzystała z rozwiązań mitygujących ryzyko utraty wiarygodności wizerunkowej oraz tej wynikającej z podjętej współpracy z nierzetelnym kontrahentem, którego działania mogą skutkować dla przedsiębiorstwa wzrostem ryzyka reputacyjnego. Jednym ze sposobów skutecznej obrony organizacji przed wskazanymi zagrożeniami jest wdrożenie procedur polegających na analizie cyfrowych śladów jakie kandydaci do zatrudnienia w firmie zostawiają w Internecie. Natomiast skrupulatna analiza due diligence ukierunkowana na weryfikację działań kontrahenta pozwala z wyprzedzeniem zidentyfikować ryzyka i ostatecznie przyczynić się do podjęcia słusznych decyzji biznesowych, korzystnych dla każdej ze stron.
W każdym domu i biurze znajduje się sporo urządzeń elektrycznych, wymagających podłączenia do prądu za pomocą przewodów. Jedno lub dwa urządzenia nie będą stanowiły problemu pod względem utrzymania porządku, jednak jeśli w grę wchodzi większa ilość sprzętu, przestrzeń w okolicy kabli może opanować chaos. Znacie to?
Jakie mamy możliwości na uporządkowanie wielu przewodów biegnących obok siebie, aby się o nie nie potykać?
Zapraszamy na webinarium "Emisje w świecie cyfrowym. Jak wspólnie dążyć do net zero?", które odbędzie się 1 lutego 2024r. (czwartek), w godz. 11:00 - 12:00.
Cyfryzacja przekształca sposoby funkcjonowania biznesu - podobnie jak działania dekarbonizacyjne. Oba trendy często idą ze sobą w parze - przykładem są działania Unii Europejskiej, nakierowane na budowanie zielonej, cyfrowej gospodarki. Wykorzystywanie narzędzi cyfrowych umożliwia lepsze zrozumienie wpływu przedsiębiorstwa na swoje otoczenie. Technologie, obok ułatwiania zbiórki i analizy danych, pozwalają również na wdrażanie rozwiązań sprzyjających oszczędzaniu energii, spełnianiu wymogów raportowych czy poprawie ratingów.
10.X.2023 r., po blisko 12 miesiącach procesu inwestycyjnego, miało miejsce uroczyste otwarcie Dolnośląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości ICT w Bielawie". Z kolei 22.XI. br., w wyniku przeprowadzonego przez Gminę przetargu nieograniczonego, podpisana została umowa, na mocy której rolę administratora obiektu powierzono Bielawskiej Agencji Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o.
czytaj więcejBezpłatne szkolenie dla MŚP: E-eksport. Wielkie możliwości dla małych firm”. We wtorek 28 listopada 2023r. w godzinach 10:00-15:00 we Wrocławiu - Radisson Blu Hotel.
Szkolenie organizowane jest przez Krajowa Izba Gospodarcza, Amazon oraz Gonito we współpracy z Dolnośląska Izba Gospodarcza. Szkolenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Pana Cezarego Przybylskiego. Patronem wydarzenia jest Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego.