sowie

Komputery, internet, IT, oprogramowanie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Zespół Szkół nr 8 - Kończą szkołę i mają pracę
2011-05-23 16:06

Uczniowie naszej szkoły po kończeniu edukacji bez problemów znaleźli zatrudnienie - potwierdza dr Zespołu Szkół nr 8 Roman Głód.

- Wiem, że każda decyzja związana z uruchomieniem nowego kierunki w Państwa szkole konsultowana jest m.in. z pracodawcami. Czy to po to, aby po zakończeniu edukacji absolwenci waszej szkoły nie mieli problemów ze znalezieniem pracy?
- Tak oczywiście. Zanim podejmiemy decyzję o uruchomieniu nowego kierunku spotykamy się z pracodawcami, którzy informują nas jakiś pracowników będą potrzebować w najbliższym czasie. Robimy to po to, aby uczniowie naszej szkoły po kończeniu edukacji bez problemów znaleźli zatrudnienie.


- Jakie kierunki cieszą się obecnie zainteresowaniem?
- Dużym zainteresowaniem cieszą się kierunki zawodowe. Technik elektryk czy technik elektronik. Ich uruchomienie to nasza odpowiedź na potrzeby lokalnego rynku przemysłowego. Kolejnym jest technik cyfrowych procesów graficznych. To przyszłościowy kierunek. Uczniowie, którzy kończą tę specjalizację na pewno nie będą mieć problemów ze znalezieniem pracy. W dobie komputerów i internetu osoby, które potrafią się swobodnie poruszać w sieci i mają pojęcie o informatyce „przebierają” w ofertach pracy. Co więcej zajęcia praktyczne na tych kierunkach odbywają się w firmach, a nie w szkole. Uczniowie wraz z opiekunem jadą do zakładów pracy gdzie zdobywają praktyczne umiejętności obsługi różnego rodzaju maszyn i urządzeń.

- Wybór Zespołu Szkół nr 8 to krok w przyszłość?
- Dzięki temu możemy dostosować nowe specjalizacje do zawodów. Po zakończeniu nauki nasz uczeń jest od razu gotowy do pracy w danej firmie. Nie musi się wdrażać, a od razu zarabia pieniądze. Dodając do tego fakt, że szkoła współpracujemy z Powiatowym Urzędem Pracy z pewnością mogę stwierdzić, że wybór naszej placówki to krok do przyszłości.Autor: red - 30 minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: