Uczniowie naszej szkoły po kończeniu edukacji bez problemów znaleźli zatrudnienie - potwierdza dr Zespołu Szkół nr 8 Roman Głód.
- Wiem, że każda decyzja związana z uruchomieniem nowego kierunki w Państwa szkole konsultowana jest m.in. z pracodawcami. Czy to po to, aby po zakończeniu edukacji absolwenci waszej szkoły nie mieli problemów ze znalezieniem pracy?
- Tak oczywiście. Zanim podejmiemy decyzję o uruchomieniu nowego kierunku spotykamy się z pracodawcami, którzy informują nas jakiś pracowników będą potrzebować w najbliższym czasie. Robimy to po to, aby uczniowie naszej szkoły po kończeniu edukacji bez problemów znaleźli zatrudnienie.
- Jakie kierunki cieszą się obecnie zainteresowaniem?
- Dużym zainteresowaniem cieszą się kierunki zawodowe. Technik elektryk czy technik elektronik. Ich uruchomienie to nasza odpowiedź na potrzeby lokalnego rynku przemysłowego. Kolejnym jest technik cyfrowych procesów graficznych. To przyszłościowy kierunek. Uczniowie, którzy kończą tę specjalizację na pewno nie będą mieć problemów ze znalezieniem pracy. W dobie komputerów i internetu osoby, które potrafią się swobodnie poruszać w sieci i mają pojęcie o informatyce „przebierają” w ofertach pracy. Co więcej zajęcia praktyczne na tych kierunkach odbywają się w firmach, a nie w szkole. Uczniowie wraz z opiekunem jadą do zakładów pracy gdzie zdobywają praktyczne umiejętności obsługi różnego rodzaju maszyn i urządzeń.
- Wybór Zespołu Szkół nr 8 to krok w przyszłość?
- Dzięki temu możemy dostosować nowe specjalizacje do zawodów. Po zakończeniu nauki nasz uczeń jest od razu gotowy do pracy w danej firmie. Nie musi się wdrażać, a od razu zarabia pieniądze. Dodając do tego fakt, że szkoła współpracujemy z Powiatowym Urzędem Pracy z pewnością mogę stwierdzić, że wybór naszej placówki to krok do przyszłości.
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy przy współpracy z Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego zapraszają na webinarium "Dotacje na usługi rozwojowe, kursy, szkolenia, podnoszenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy". Spotkanie informacyjne on-line dotyczy możliwości uzyskania wsparcia finansowego na usługi rozwojowe m.in. kursy, szkolenia, nabywanie, potwierdzenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy.
Jak się zapisać: Aby wziąć udział w webinarium, należy zgłosić swoje uczestnictwo na adres: Aleksandra.Kukula@dolnyslask.pl Po zgłoszeniu się otrzymacie Państwo indywidualny link do spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w webinarium jest bezpłatny. W razie problemów technicznych, prosimy o kontakt z organizatorem.
Do udziału zapraszamy: dolnośląskich przedsiębiorców, zainteresowanych uzyskaniem wsparcia na rozwój firmy.
Spotkanie odbędzie się: 22.10.2024 (wtorek), w godzinach 10.00-11.20 poprzez platformę on-line Zoom.
Samorząd Województwa Dolnośląskiego rozpoczął nabór do nowo powołanej Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji. Jest to najważniejsze forum współpracy samorządu Dolnego Śląska z firmami, sektorem nauki i badań, instytucjami otoczenia biznesu i innymi uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji zaprogramowane w Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030, a zarazem istotny element procesu przedsiębiorczego odkrywania.
Celem prac grupy jest stała identyfikacja i monitoring wskazanych obszarów rozwojowych w regionie, określanych jako inteligentne specjalizacje, określanie kierunków rozwoju oraz najbardziej perspektywicznych nisz, w które powinny być inwestowane środki przeznaczone na wzrost innowacyjności. Celem jest również zapewnienie stałej kooperacji pomiędzy stroną samorządową a uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji. Współpraca ta z jednej strony pomaga dostosować politykę innowacyjną Dolnego Śląska do potrzeb przedsiębiorstw, uczelni, sektora badawczo-rozwojowego, otoczenia biznesu i użytkowników innowacji, oraz co najważniejsze, jest także dla uczestników miejscem animowania współpracy i inicjowania wspólnych projektów i przedsięwzięć. Samorząd zakłada możliwość organizowania zespołów zadaniowych/tematycznych w ramach Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji, ukierunkowanych na animację przedsięwzięć w obszarze konkretnej specjalizacji.
Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w wyjątkowym wydarzeniu szkoleniowo-matchmakingowym „Nauka dla Biznesu”, które odbędzie się 18 września 2024 roku (spotkania matchmakingowe na żywo i online w dniach 19-20 września). Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
Spotkanie stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata nauki, biznesu oraz instytucjami otoczenia biznesu.
Dla uczestników wydarzenia „Nauka dla Biznesu” przewidzieliśmy zniżkę na udział w równolegle odbywającej się konferencji PORT for Health 2024.
Szybkozłączki kablowe to praktyczne i łatwe w użyciu narzędzia, dzięki którym szybko i pewnie wykonamy połączenie przewodów elektrycznych, w dodatku bez konieczności używania narzędzi zaciskowych. Elementy te działają na zasadzie sprężynowej, co oznacza, że wystarczy włożyć przewody do specjalnych otworów w szybkozłączce, a sprężyna wewnątrz utrzyma je w miejscu.
Szybkozłączki kablowe są cenione ze względu na swoją prostotę użycia i skrócenie czasu potrzebnego do wykonania połączeń elektrycznych.
Obsługa prawna spółek jest jednym z ważniejszych obszarów działalności dla wielu kancelarii prawnych i radców prawnych. Współcześnie, w dynamicznym środowisku biznesowym, właściwa i kompleksowa obsługa prawna jest niezbędna dla zapewnienia stabilności i sukcesu przedsiębiorstw.
Obsługa prawna spółek obejmuje szeroki zakres działań, mających na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz ochronę interesów spółki i jej właścicieli.