sowie

Komputery, internet, IT, oprogramowanie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Cyfrowe życzenia
2011-04-25 16:44

„Pi pi, pi pi” - dźwięk dobiegający z kieszeni spodni, połączony z wibracją. Na ekranie telefonu komórkowego tekst: „By marzenia się spełniły, kury jaja poświęciły, tata nam dyngusa sprawił, Ksiądz nam święta błogosławił…” Tylko od kogo ten SMS? Numer nieznany… Internet i sieci komórkowe zrewolucjonizowały komunikację pomiędzy ludźmi. Z tego dobrodziejstwa korzystamy codziennie wysyłając wiadomości tekstowe, e-maile oraz przeglądając portale społecznościowe. Składane życzenia mają jednak sens, gdy kierujemy je personalnie w stronę drugiej osoby. Opcja „wyślij do wielu” ma swoje zalety - w przypadku życzeń jest jednak wyłącznie spełnieniem obowiązku. Sam tekst wiadomości traci na znaczeniu. Kupić kartkę i znaczek, napisać odręcznie wiadomość do rodziny lub znajomego, pójść na pocztę, stanąć w kolejce, poczekać aż znudzona ekspedientka przybije pieczątkę na kopercie - wszystko to wymaga czasu. Dużo więcej zaangażowania, niż wybrać opcję w telefonie i przekazać dalej, otrzymany wcześniej wierszyk z życzeniami.


Tradycyjne kartki świąteczne odchodzą więc do lamusa, ustępując miejsca wiadomościom przekazywanym falami radiowymi i światłowodami. Nie jest jednak ważne w jaki sposób złożymy życzenia, ale czy będą one szczere i kierowane konkretnie do danej osoby. O ile milej podczas śniadania wielkanocnego odebrać smsa o treści „Wszystkiego najlepszego Jacek!”, niż otrzymać kolejny łańcuszek anonimowego twórcy.Autor: Jacek Serdeczny - 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: