Rozmowa z Arturem Mazurkiewiczem, prezesem spółki „Centrum”, wydawcą 30 minut
- Niegdyś mówiło się, że „media są czwartą władzą”. Dziś, zdaje się, pałeczkę tę przejął Internet. Sądząc po Pańskich projektach – uruchomieniu internetowej Telewizji Regionalnej, zbudowaniu profilu 30 minut na stronach najpopularniejszych portali społecznościowych - Facebooku i na Naszej Klasie - wierzy Pan w siłę sieci, prawda?
- Myślę, że Internet także możemy zaliczyć do mediów. Tego typu usługi stały się obecnie bardzo popularne i doskonale wpisują się w rzeczywistość, w gusta odbiorców. Bardzo mocno obserwujemy rynek, co oznacza, że wciąż poszukujemy nowych rozwiązań technologicznych, takich, które uatrakcyjnią naszą ofertę, przyciągną Czytelnika i Klienta.
- Wiele redakcji modyfikuje papierowe wydania gazet, dostosowując je do coraz to nowocze-śniejszego sprzętu: czytników multimedialnych, telefonów, IPhone’ów. Polityka na przykład, korzystając z platformy Pixblish, przygotowuje specjalne numery e-tygodnika na tablety. Czy Pan także planuje stworzyć wersję 30 minut przeznaczoną na tego typu urządzenia?
- Tak, są takie plany. Myślimy o stworzeniu wersji mobilnej 30 minut dla padów i smartfonów. Będzie to połączenie platformy Telewizji Regionalnej z 30 minut. Za dużo jednak nie zdradzę, choć nie ukrywam, że byłoby fajnie, gdyby ten projekt udało nam się w przyszłości zrealizować.
- A czy ma Pan jakieś swoje ulubione e - wydanie 30 minut?
- Nie, nie mam, choć bardzo odpowiadają mi te wydania gazety, które publikowane są na nowym serwisie. Do tej pory, 30 minut w Internecie było dostępne tylko w plikach PDF. Dwa miesiące temu uruchomiliśmy stronę, na której Internauci, oprócz tekstów, znajdą również materiały video, ilustrują-ce artykuły. W lewym górnym rogu umieściliśmy również „ikonki” z logo Facebooka i Naszej Klasy. Po ich kliknięciu, niemal natychmiast można przejść na wybrany profil30 minut. Wszystko jest bardzo przejrzyste, podzielone na dzia-ły, takie jak: „Bieżące tematy”, „Informacje sportowe”, „Serwis branżowy”. Możliwe jest także skorzystanie z archiwum.
- A nie myślał Pan o uruchomieniu usługi dodatkowej, np. newsletterach dla wybranych Czytelników: firm, instytucji, reklamieinternetowej 30 minut?
- W połowie nowego roku mamy zamiar ruszyć z kampanią reklamową w Internecie. Chcemy trafić doodpowiednio stargetowanej grupy. Póki co – sprawdzamy, uczymy się. Zależy nam na wałbrzyskim i świdnickim rynku prasy – to, że 30 minut ukazuje się w tych miastach jest wielkim sukcesem. Drugi kwartał przyszłego roku to także czas dla projektu, będącego połączeniem elektronicznego i papierowego wydania gazety, skierowanego do naszych Reklamodawców. Ale o tym także nie chciałbym jeszcze za wiele mówić.
- Nie miał Pan obaw, by zaanga-żować się w pracę nad 30 minutami? W końcu to gazeta papierowa, drukowana, a Pan, jak widać, jest zwolennikiem najnowszych technologii informacyjnych.
- Nie. Byłem młody i waleczny. Chwytaliśmy się każdych pomysłów, które wydawały się fajne i interesujące. Na pewno nie podjąłem się pracy nad 30 minutami tylko dlatego, że media określane są jako „czwarta władza”.
- Nie bał się Pan konkurencji?
- W Wałbrzychu – nie. W Świdnicy segment prasy bezpłatnej jest bardziej rozwinięty. Echo Miasta, na przykład, próbowało wejść na nasz lokalny rynek, ale ostatecznie wydawca tygodnika (Polskapresse-przyp.red.), zrezygnował z tego pomysłu. W Świdnicy natomiast są, utrzymują się, funkcjonują.
- Jakie są przyszłe plany związane z rozwojem nie tylko 30 minut, ale także usług medialnych oferowanych przez „Centrum”?
- Już i tak chyba za dużo o nich opowiedziałem wcześniej. Reszty nie zdradzę, ale jeśli uda się ich realizacja, na pewno będę bardzo zadowolony. Pomysły i marzenia są, na pewno jednym z ważniejszych przedsięwzięć jest plebiscyt Kryształy i Kamienie i jego zbliżają-ca się trzecia edycja.
- Czy na koniec chciałby Pan, z okazji jubileuszu, przekazać coś od siebie Czytelnikom 30 minut?
- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować, za dziesięcioletnią współpracę. Mam nadzieję, że dostarczaliśmy Państwu obiektywnych informacji. Cieszę się, że nasza gazeta przyjęła się i w Wałbrzychu, i w Świdnicy. Podzię-kowania składam także Reklamodawcom i jednocześnie zachęcam ich do dalszej współpracy, w przyszłych latach. Wierzę, że na nasze pomysły przyczynią się do rozwoju ich firm. Dziękuję wszystkimwspółpracownikom za to, że wytrzymali ze mną w tych lepszych i gorszych momentach. Dziękuje Redaktorowi Naczelnemu za po-święcenie, włożoną pracę i serce w rozwój redakcji, gazety i spółki. Sobie i zespołowi, a także Czytelnikom życzę energii bardzo potrzebnej do realizacji marzeń i pomysłów w nadchodzącym roku.
- Dziękuję bardzo za rozmowę
- Ja także.
źródło: 30minut
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy przy współpracy z Dolnośląską Agencją Rozwoju Regionalnego zapraszają na webinarium "Dotacje na usługi rozwojowe, kursy, szkolenia, podnoszenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy". Spotkanie informacyjne on-line dotyczy możliwości uzyskania wsparcia finansowego na usługi rozwojowe m.in. kursy, szkolenia, nabywanie, potwierdzenie kwalifikacji przez dolnośląskie firmy.
Jak się zapisać: Aby wziąć udział w webinarium, należy zgłosić swoje uczestnictwo na adres: Aleksandra.Kukula@dolnyslask.pl Po zgłoszeniu się otrzymacie Państwo indywidualny link do spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w webinarium jest bezpłatny. W razie problemów technicznych, prosimy o kontakt z organizatorem.
Do udziału zapraszamy: dolnośląskich przedsiębiorców, zainteresowanych uzyskaniem wsparcia na rozwój firmy.
Spotkanie odbędzie się: 22.10.2024 (wtorek), w godzinach 10.00-11.20 poprzez platformę on-line Zoom.
Samorząd Województwa Dolnośląskiego rozpoczął nabór do nowo powołanej Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji. Jest to najważniejsze forum współpracy samorządu Dolnego Śląska z firmami, sektorem nauki i badań, instytucjami otoczenia biznesu i innymi uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji zaprogramowane w Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030, a zarazem istotny element procesu przedsiębiorczego odkrywania.
Celem prac grupy jest stała identyfikacja i monitoring wskazanych obszarów rozwojowych w regionie, określanych jako inteligentne specjalizacje, określanie kierunków rozwoju oraz najbardziej perspektywicznych nisz, w które powinny być inwestowane środki przeznaczone na wzrost innowacyjności. Celem jest również zapewnienie stałej kooperacji pomiędzy stroną samorządową a uczestnikami dolnośląskiego systemu innowacji. Współpraca ta z jednej strony pomaga dostosować politykę innowacyjną Dolnego Śląska do potrzeb przedsiębiorstw, uczelni, sektora badawczo-rozwojowego, otoczenia biznesu i użytkowników innowacji, oraz co najważniejsze, jest także dla uczestników miejscem animowania współpracy i inicjowania wspólnych projektów i przedsięwzięć. Samorząd zakłada możliwość organizowania zespołów zadaniowych/tematycznych w ramach Grupy Roboczej ds. Inteligentnych Specjalizacji, ukierunkowanych na animację przedsięwzięć w obszarze konkretnej specjalizacji.
Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w wyjątkowym wydarzeniu szkoleniowo-matchmakingowym „Nauka dla Biznesu”, które odbędzie się 18 września 2024 roku (spotkania matchmakingowe na żywo i online w dniach 19-20 września). Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
Spotkanie stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata nauki, biznesu oraz instytucjami otoczenia biznesu.
Dla uczestników wydarzenia „Nauka dla Biznesu” przewidzieliśmy zniżkę na udział w równolegle odbywającej się konferencji PORT for Health 2024.
Szybkozłączki kablowe to praktyczne i łatwe w użyciu narzędzia, dzięki którym szybko i pewnie wykonamy połączenie przewodów elektrycznych, w dodatku bez konieczności używania narzędzi zaciskowych. Elementy te działają na zasadzie sprężynowej, co oznacza, że wystarczy włożyć przewody do specjalnych otworów w szybkozłączce, a sprężyna wewnątrz utrzyma je w miejscu.
Szybkozłączki kablowe są cenione ze względu na swoją prostotę użycia i skrócenie czasu potrzebnego do wykonania połączeń elektrycznych.
Obsługa prawna spółek jest jednym z ważniejszych obszarów działalności dla wielu kancelarii prawnych i radców prawnych. Współcześnie, w dynamicznym środowisku biznesowym, właściwa i kompleksowa obsługa prawna jest niezbędna dla zapewnienia stabilności i sukcesu przedsiębiorstw.
Obsługa prawna spółek obejmuje szeroki zakres działań, mających na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz ochronę interesów spółki i jej właścicieli.