sowie

Komputery, internet, IT, oprogramowanie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Latarnicy z pomocą
2012-11-15 13:18


Aż 10 milionów Polaków nie korzysta z komputerów i Internetu. Zdecydowaną większość stanowią osoby po pięćdziesiątym roku życia. Gmina Świdnica zamierza przyłączyć się do projektu, który pozwoli osobom starszym otworzyć wirtualne okno na świat. W realizacji projektu pomogą Latarnicy. Szybki rozwój nowoczesnej technologii zmusza do płynnego poruszania się w obrębie komputerów oraz Internetu, który codziennością staje się nie tylko w domach, ale przede wszystkim w szkołach i miejscach pracy. Młodzież z Gminy Świdnica ma zapewniony bezpłatny dostęp do komputerów w placówkach oświatowych oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Witoszowie Górnym. Podczas gdy młodzież na co dzień korzysta z nowoczesnych technologii, to aż 10 milionów Polaków po pięćdziesiątym roku życia, boi się lub nie potrafi pracować z komputerem, a tym bardziej z Internetem.


Z tego też powodu Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wprowadziło projekt Polska Cyfrowa Równych Szans, która ma na celu wspieranie działań na rzecz podnoszenia kompetencji cyfrowych dorosłych Polaków. Do tego zadania zostali powołani Latarnicy. Wolontariusze pojawią się również w Gminie Świdnica, która przyłączyła się do projektu. – W pierwszej fazie naszego działania założyliśmy, że projekt obejmować będzie przeprowadzenie warsztatów komputerowych dla seniorów mieszkających w Bystrzycy Górnej oraz Grodziszczu. Zajęcia odbywać się będą na świetlicach, gdzie osoby starsze będą mogły w dogodnych dla siebie warunkach opanowywać umiejętności obsługi komputera. W pokonywaniu lęków i przełamywaniu barier ma pomóc kameralny charakter, możliwość posiedzenia przy kawie czy herbacie i domowych wypiekach – mówi Justyna Sara-Hryncyszyn, latarnik w gminie Świdnica. – Seniorzy zostaną podzieleni na trzy dziewięcio osobowe grupy, a spotkania będą odbywać się raz w tygodniu po godzinie. W projekcie poza osobami starszymi weźmie udział młodzież z Grodziszcza i Bystrzycy Górnej. Tym samym stworzymy projekt międzypokoleniowy.- dodaje Justyna Sara- Hryncyszyn. Izabela Patro

źródło: 30minut

 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: