sowie

Komputery, internet, IT, oprogramowanie

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
T-BOT 2014
2014-02-20 11:24

Pokaz dwóch robotów pirotechnicznych z oddziału antyterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu będzie jedną z atrakcji piątej edycji Zawodów Robotów „T-BOT 2014”,. Impreza odbędzie się w sobotę 22 lutego w Regionalnym Centrum Promocji Gospodarczej w Wałbrzychu.


Zawody przeprowadzone zostaną w czterech kategoriach. W pierwszej Minisumo - roboty klasy minisumo muszą zmieścić się w wymiarach podstawy 10x10 cm oraz wadze do 0,5 kg. Jak prawdziwi zawodnicy sumo, muszą wypchnąć przeciwnika z ringu. Wygra ten, który zrobi to pierwszy. Następną jest suma. To największa kategoria wagowa dla robotycznych summitów. Zasady są identyczne jak w Minisumo. Zawodnik ma większe pole do popisu, ponieważ ma do wykorzystania podstawę robota o wymiarach do 20x20 cm i wagę do 3kg. Kolejną grupę stanowią roboty walczące w LineFollower. To swoista robotyczna formuła 1. Roboty tej klasy muszą jak najszybciej pokonać trasę wyznaczoną przez czarną linię na białym tle. Tu znaczenia ma czas. Ostatnią jest kategoria LineFollower Enhanced. Konkurencja ta jest urozmaiconą wersją Linefollower. Roboty mają trudniejsze zadanie, ponieważ oprócz trasy mają do pokonania utrudnienia ustawione na niej, takie jak cegła, tunel itp. Tutaj wygrywa nie tyle najszybszy, co najsprytniejszy. Jest jeszcze piąta kategoria. To Freestyle, gdzie jak już sama nazwa wskazuje, nie obowiązują żadne ograniczenia. Liczy się tylko kreatywność i innowacyjność konstruktora, aby zachwycić publiczność, bo to ona wybiera najlepszego robota w tej kategorii.
Podczas zawodów można będzie również oglądać galerię zdjęć dokumentujących misję marsjańskiego łazika Curiosity. Pojazd trafił na Czerwoną Planetę w ramach misji Mars Science Laboratory, realizowanej właśnie najnowszej części programu badań Marsa przez agencję kosmiczną NASA. Wystawę „Curiosity wins” otworzy Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych.
Źródło: 30minut
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: