Za pośrednictwem Internetu załatwiamy dziś bardzo wiele spraw - zarówno zawodowych, jak i prywatnych.
Jako użytkownicy sieci jesteśmy narażeni na szereg niebezpieczeństw związanych z naszymi danymi oraz istotnymi informacjami przechowywanymi na naszych urządzaniach.
Poniżej kilka podstawowych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Naprawdę warto ich przestrzegać!
Projekt dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
- Ochrona indywidualnych haseł dostępowych
Pamiętaj, aby Twoje hasła były wystarczająco długie i trudne do odgadnięcia (min 12 znaków). Nie udostępniaj ich osobom trzecim, a w różnych miejscach posługuj się różnymi hasłami.
- Każdorazowe wpisywanie haseł podczas logowania
Pamiętaj, że opcja zapamiętywania haseł, np. w przeglądarkach, nie jest bezpieczna. Często wygodne rozwiązanie wcale nie jest tym dobrym!
- Dobry program antywirusowy
Pamiętaj, aby korzystać z oprogramowania antywirusowego i regularnie je aktualizować, zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych.
- Tylko zaufane dostępy do sieci Internet
Pamiętaj, aby być ostrożnym, jeśli chodzi o korzystanie z niezabezpieczonych sieci wi-fi i zawsze używaj połączeń szyfrowanych.
- Rozważna obsługa poczty elektronicznej
Pamiętaj, że nie należy otwierać podejrzanych załączników od nadawców których nie znamy, ani klikać w linki niewiadomego pochodzenia.
- Prawidłowy adres url strony www
Pamiętaj, aby sprawdzać, czy serwis, na który się logujesz posiada certyfikat SSL (tzw. "zielona kłódka"). Taki certyfikat potwierdza poufność danych przesyłanych drogą elektroniczną.
- Wyloguj się po zakończeniu pracy
Pamiętaj, aby wylogować się po każdej sesji z serwisów czy systemów, na których pracowałeś. Nie bądź dla wygody zalogowany na stałe, bo bezpieczeństwo jest zdecydowanie ważniejsze!
- Cierpliwość i dociekliwość w razie wątpliwości
Pamiętaj, że jeśli nie jesteś pewien, że czynność, którą chcesz wykonać, jest bezpieczna, dobrze jest poszukać na ten temat więcej informacji w sieci. Nie zapominaj o zasadzie ograniczonego zaufania.
- Dbaj o swoją prywatność w sieci
Pamiętaj, aby zachować rozsądek przy publikowaniu w sieci (na przykład na Facebooku) prywatnych informacji czy też zdjęć. Czasami mogą one zostać wykorzystane w nieuczciwym celu, nawet bez Twojej wiedzy.
- Dokładne zapoznawanie się z treścią regulaminów usług
Pamiętaj, aby zwracać uwagę również na treść pisaną mniejszą czcionką, często właśnie w taki sposób zapisane są ważne pod względem Twojego bezpieczeństwa informacje.
Obsługa prawna spółek jest jednym z ważniejszych obszarów działalności dla wielu kancelarii prawnych i radców prawnych. Współcześnie, w dynamicznym środowisku biznesowym, właściwa i kompleksowa obsługa prawna jest niezbędna dla zapewnienia stabilności i sukcesu przedsiębiorstw.
Obsługa prawna spółek obejmuje szeroki zakres działań, mających na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz ochronę interesów spółki i jej właścicieli.
Jesteśmy grupą osób, którym zależy na wspieraniu małych i średnich przedsiębiorstw telekomunikacyjnych w nierównej walce na bardzo konkurencyjnym rynku w Polsce. Zapraszamy na Bieszczadzką Integrację Operatorów Telekomunikacyjnych, która odbędzie się w dniach 03-05 września 2024r. (wtorek-czwartek).
Spotkanie skierowane jest do właścicieli wybranych firm telekomunikacyjnych oraz kadry zarządzającej, którzy chcieliby posłuchać oraz opowiedzieć o sprawdzonych i działających rozwiązaniach w prowadzeniu biznesu telekomunikacyjnego. Nie będą to jednak nudne wykłady ale spotkanie w luźnej atmosferze przy inspirujących rozmowach, dobrym jedzeniu, wybornych trunkach i doborowym towarzystwie.
Na miejsce tego wyjątkowego spotkania wybraliśmy Eden Rajskie SPA położone w Bieszczadach, bezpośrednio nad rzeką San, nieopodal Jeziora Solińskiego. Obsługa tego wyjątkowego miejsca zadba o atmosferę relaksu, a Państwo zdecydują czy najlepiej o biznesie rozmawia się w basenie, saunie, jacuzzi, czy przy zastawionym stole, podczas spaceru w górach a może w kajaku podczas spływu. Zależy nam na kameralnym charakterze spotkania tak aby każdy z każdym miał okazję porozmawiać, dlatego liczba miejsc jest ograniczona.
W dniu 19 marca br. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego podpisał umowę o powierzenie grantu "Cyberbezpieczny Powiat Wałbrzyski", który został wybrany do dofinansowania w konkursie grantowym pn. „Cyberbezpieczny Samorząd”, realizowanym w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe. Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa”.
czytaj więcejKongres Prawny EY Law to nie tylko miejsce wymiany wiedzy, ale także platforma budowania wspólnych rozwiązań na rzecz przyszłości. Nasze panele, prelekcje i dyskusje to unikalna okazja do zdobycia nowych perspektyw i rozszerzenia horyzontów zawodowych.
Zapraszamy już we wtorek 19 marca 2024 roku w godz. 9:30 - 14:00.
Kongres Prawny odbywa się w formule online. Rejestracja jest bezpłatna.
Związek Pracodawców Polska Miedź, EXATEL S.A. oraz Polski Klaster IoT & AI SINOTAIC zapraszają na webinar "Jak efektywnie rozwijać cyberbezpieczeństwo w scyfryzowanym świecie?" w ramach projektu Akademia Rozwoju Przemysłu 4.0.
Środa 20 marca 2024 roku, g. 9:30 - 11:00, Webinar na platformie ZOOM
Udział w webinarze jest BEZPŁATNY. Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać dostęp do udziału w wydarzeniu.