Na terenie województwa dolnośląskiego rusza projekt skierowany do imigrantów z Ukrainy od 30 roku życia pozostających bez zatrudnienia. Wsparcie, jakie mogą otrzymać, to m.in. indywidualne doradztwo, grupowe i indywidualne szkolenia i kursy czy staże zawodowe.
Rusza nowy projekt pn. „Aktywizacja zawodowa imigrantów od 30 roku życia pozostających bez zatrudnienia na terenie województwa dolnośląskiego”
Kto może wziąć udział w projekcie (warunki muszą być spełnione łącznie):
Uczestnicy projektu otrzymają:
Dodatkowo:
Projekt realizowany jest przez Sudecką Izbę Przemysłowo-Handlową w Świdnicy.
Źródło: um.nowaruda.pl
Oglądając filmy szpiegowskie z lat 80. czy 90., często możemy natknąć się na futurystyczne technologie, takie jak skanowanie odcisków palców czy oka. Technologie te opierają się na biometrii, nauce zajmującej się badaniem zmienności populacji organizmów i są nam bliższe niż może się wydawać. Producenci telefonów komórkowych od lat wykorzystują takie technologie m.in. w celu odblokowania urządzenia przez użytkownika (FaceID w telefonach marki Apple czy odblokowywanie odciskiem palca w urządzeniach Samsunga). Od czerwca 2009 r. odciski palców wykorzystywane są także w celu dalszej weryfikacji w naszych paszportach. Teraz biometria ma szansę zaistnieć w kolejnym aspekcie naszego codziennego życia – płatnościach bezdotykowych.
Czym dokładnie jest biometria?
czytaj więcejCyfryzacja przedsiębiorstwa, nowe rozwiązania czy poszerzanie kompetencji - oto niektóre z działań, na które można otrzymać środki w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Ze wsparcia można skorzystać składając wniosek, m.in. w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).
czytaj więcejDo tej pory przedsiębiorcy byli zachęcani do korzystania z Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Teraz jednak jest to obowiązek ustawowy, a czas na założenie profilu mają do 30 grudnia br. Obowiązek wynika z Ustawy z dnia 24 czerwca 2021 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2021 r. poz. 1621).
czytaj więcejW Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu otwarte zostało laboratorium SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Jest to świetne miejsce, które zainteresuje nie tylko najmłodszych! Samodzielne przejście przez 18 interaktywnych stanowisk, na których czekają na wszystkich chętnych zadania polegające na odkrywaniu, logicznym myśleniu i rozwiązywaniu zagadek umilą 90 minut zajęć w ramach wstępu do strefy.
Projekt pilotażowy SOWA realizowany jest dzięki środkom pochodzącym z Ministerstwa Edukacji i Nauki w kwocie 44 mln, a jego założeniem jest wyposażenie 32 lokalizacji w Polsce. Pośród miejsc wybranych do projektu znalazła się Stara Kopalnia.
Już pierwsze ciekawe wydarzenia za nami!
czytaj więcejMigracja ludności do miast nie jest nowym zjawiskiem. Od lat głównie młodzi ludzie, w poszukiwaniu lepszych warunków życia i możliwości rozwoju przenoszą się do większych ośrodków miejskich. Polskie miasta takie jak Warszawa, Wrocław czy Poznań wciąż się rozrastają, powstają kolejne budynki mieszkalne, miejsca pracy, a wraz z nimi miasta inwestują w innowacyjne rozwiązania i inicjatywy mając na celu poprawę jakości życia miejskich społeczności. Działania w tym zakresie określane są jako inteligentne miasta (ang. smart city) i pierwsze z nich były rozwijane już w latach 60. i 70. XX w. w Stanach Zjednoczonych. To właśnie w tych latach US Community Analysis Bureau zaczęło wykorzystywać środki takie jak bazy danych oraz zdjęcia lotnicze w celu lepszego ukierunkowania usług, zmniejszania ubóstwa czy łagodzenia skutków różnych katastrof.
czytaj więcej