W dniu 23 lutego br., w ramach Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0,odbędzie się seminarium online pod nazwą Zintegrowane cyfrowe zarządzanie projektem inwestycyjnym. Organizatorem jest Związek Pracodawców POLSKA MIEDŹ oraz partner merytoryczny Miastoprojekt Wrocław.
Termin: 23 lutego 2023 roku, g. 10:00 – 12:00
Forma: Webinar na platformie ZOOM
Udział w webinarze jest BEZPŁATNY.
Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać dostęp do udziału w wydarzeniu.
Rejestracja na spotkanie: https://forms.gle/XHNH6g7h3PT2agbTA
Na dzień przed wydarzeniem osoby zarejestrowane otrzymają link do spotkania. System wideokonferencyjny będzie uruchomiony 30 minut przed rozpoczęciem spotkania.
Program webinaru
Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 22 lutego 2023 r. Rejestracja zostanie zamknięta o 12:00.
Serdecznie zapraszamy!
Dla kogo:
Projekty inwestycyjne, z uwagi na stronę finansową przedsięwzięcia, wymagają szczegółowego planowania i nadzoru. Planowanie oraz zarządzanie projektem inwestycyjnym wymaga specyficznego podejścia, uzależnionego od konkretnej branży, połączonego z tradycyjnymi umiejętnościami i doświadczeniem projekt menedżera. Znajomość procesów inwestycyjnych i technologicznych umożliwia precyzyjne planowanie prac i wdrażanie procesów optymalizacyjnych (value engineering) oraz tworzenie wariantów prowadzenia robót i analiz budżetowych.
Wykorzystanie możliwości technologii BIM to konieczność dla firm, które chcą pozostać konkurencyjne na rynku. Transformacja przedsiębiorstwa w kierunku BIM będzie głównym czynnikiem determinującym utrzymanie swojego udziału w rynku. Ewolucja postępuje, a zmiany są nieuniknione.
Możliwości wykorzystania narzędzi zintegrowanego cyfrowego zarządzania projektem inwestycyjnym są ogromne. Korzyści m.in.:
Daje to także zarówno inżynierom, jak i architektom oraz project managerom, nieograniczone możliwości w ulepszaniu już istniejących projektów.
Zintegrowany, cyfrowy proces inwestycyjny daje możliwość płynnego dopasowania do siebie potrzeb właściciela, architekta, wykonawcy i innych interesariuszy, umożliwia wspólne ustalenie priorytetów, koniecznych zmian w projekcie oraz zbudowania płaszczyzny do organizacyjnej integracji.
Podczas webinaru zostaną poruszone zagadnienia takie jak:
Dlaczego warto poznać najważniejsze zalety technologii BIM i dowiedzieć się więcej na jej temat? Jak skutecznie wdrożyć tę technologię? Jakie są oszczędności i korzyści? Dlaczego bezpieczeństwo procesu jest ważne?
Odpowiedzi na te i inne pytania podczas spotkania.
Źródło: pracodawcy.pl
Związek Pracodawców Polska Miedź oraz partner merytoryczny Balluff zapraszają na webinar
"Jak zarobić na digitalizacji - Monitoring maszyn i procesów. Mieć czy nie mieć?"
w ramach Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0
12 kwietnia (środa) 2023 roku, g. 10:00 - 11:30
Webinar na platformie ZOOM. Udział w webinarze jest BEZPŁATNY. Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać dostęp do udziału w wydarzeniu.
Google, SGH i NASK rozpoczynają kolejny partnerski program szkoleniowo-stażowy pn. „Kariera Jutra" , który pozwoli bezrobotnym osobom w wieku 18-30 lat wrócić na rynek pracy. W programie aż 500 osób będzie mogło skorzystać z płatnych staży i dostać szanse na stałe zatrudnienie.
czytaj więcejKolejna, gorsza od poprzedniej, wersja projektu zmian dotyczących rozwiązywania sporów zbiorowych, zawiera wiele kontrowersyjnych propozycji. Wprowadza nowe pojęcia i instytucje, które będą generowały większą liczbę konfliktów i nie ułatwią rozstrzygania sporów - alarmuje prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, badacz z Uniwersytetu Warszawskiego i doświadczony mediator w sporach zbiorowych.
Konfederacja Lewiatan negatywnie ocenia zmiany w ustawie, które jeszcze bardziej odbiegają od postulatów i oczekiwań środowiska pracodawców, ale także wielu doświadczonych mediatorów, którzy na co dzień stosują tę ustawę i mają praktykę w ocenie funkcjonowania sporów zbiorowych.
W ostatnich latach przemysł mody coraz częściej stawia na rozwiązania z zakresu nowoczesnych technologii, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Czy to z powodu coraz bardziej świadomych i odpowiedzialnych konsumentów, wymogów prawnych czy samodzielnej woli transformacji modeli produkcji odzieży – zmiana w dobrym kierunku rzeczywiście ma miejsce, a innowacyjne technologie i rozwiązania są jej sprzymierzeńcem. Nic w tym dziwnego – przemysł modowy jest jednym z największych na świecie, wart blisko 2,4 biliona dolarów i zatrudnia na całym świecie 75 milionów ludzi, a produkcja odzieży między rokiem 2000 a 2014 wzrosła dwukrotnie.
czytaj więcejSzkolenie pn. „Marketing i sprzedaż w dobie cyfryzacji. Zdobywanie klienta. Reklama online. Facebook, Instagram, LinkedIn, Google” - odbędzie się w dniach 27.02.2023 (poziom podstawowy) oraz 28.02.2023 (poziom rozszerzony) w Szczawnie-Zdroju, w budynku Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Organizatorem jest Ośrodek Enterprise Europe Network przy DARR S.A. Szkolenie jest bezpłatne.
czytaj więcej