W dniu 23 lutego br., w ramach Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0,odbędzie się seminarium online pod nazwą Zintegrowane cyfrowe zarządzanie projektem inwestycyjnym. Organizatorem jest Związek Pracodawców POLSKA MIEDŹ oraz partner merytoryczny Miastoprojekt Wrocław.
Termin: 23 lutego 2023 roku, g. 10:00 – 12:00
Forma: Webinar na platformie ZOOM
Udział w webinarze jest BEZPŁATNY.
Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać dostęp do udziału w wydarzeniu.
Rejestracja na spotkanie: https://forms.gle/XHNH6g7h3PT2agbTA
Na dzień przed wydarzeniem osoby zarejestrowane otrzymają link do spotkania. System wideokonferencyjny będzie uruchomiony 30 minut przed rozpoczęciem spotkania.
Program webinaru
Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 22 lutego 2023 r. Rejestracja zostanie zamknięta o 12:00.
Serdecznie zapraszamy!
Dla kogo:
Projekty inwestycyjne, z uwagi na stronę finansową przedsięwzięcia, wymagają szczegółowego planowania i nadzoru. Planowanie oraz zarządzanie projektem inwestycyjnym wymaga specyficznego podejścia, uzależnionego od konkretnej branży, połączonego z tradycyjnymi umiejętnościami i doświadczeniem projekt menedżera. Znajomość procesów inwestycyjnych i technologicznych umożliwia precyzyjne planowanie prac i wdrażanie procesów optymalizacyjnych (value engineering) oraz tworzenie wariantów prowadzenia robót i analiz budżetowych.
Wykorzystanie możliwości technologii BIM to konieczność dla firm, które chcą pozostać konkurencyjne na rynku. Transformacja przedsiębiorstwa w kierunku BIM będzie głównym czynnikiem determinującym utrzymanie swojego udziału w rynku. Ewolucja postępuje, a zmiany są nieuniknione.
Możliwości wykorzystania narzędzi zintegrowanego cyfrowego zarządzania projektem inwestycyjnym są ogromne. Korzyści m.in.:
Daje to także zarówno inżynierom, jak i architektom oraz project managerom, nieograniczone możliwości w ulepszaniu już istniejących projektów.
Zintegrowany, cyfrowy proces inwestycyjny daje możliwość płynnego dopasowania do siebie potrzeb właściciela, architekta, wykonawcy i innych interesariuszy, umożliwia wspólne ustalenie priorytetów, koniecznych zmian w projekcie oraz zbudowania płaszczyzny do organizacyjnej integracji.
Podczas webinaru zostaną poruszone zagadnienia takie jak:
Dlaczego warto poznać najważniejsze zalety technologii BIM i dowiedzieć się więcej na jej temat? Jak skutecznie wdrożyć tę technologię? Jakie są oszczędności i korzyści? Dlaczego bezpieczeństwo procesu jest ważne?
Odpowiedzi na te i inne pytania podczas spotkania.
Źródło: pracodawcy.pl
Gmina Głuszyca znalazła się wśród gmin, które zrealizowały program "Cyfrowa Gmina", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Rozwoju Regionalnego, Program Opreacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Celem programu było wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa.
czytaj więcejOglądając filmy szpiegowskie z lat 80. czy 90., często możemy natknąć się na futurystyczne technologie, takie jak skanowanie odcisków palców czy oka. Technologie te opierają się na biometrii, nauce zajmującej się badaniem zmienności populacji organizmów i są nam bliższe niż może się wydawać. Producenci telefonów komórkowych od lat wykorzystują takie technologie m.in. w celu odblokowania urządzenia przez użytkownika (FaceID w telefonach marki Apple czy odblokowywanie odciskiem palca w urządzeniach Samsunga). Od czerwca 2009 r. odciski palców wykorzystywane są także w celu dalszej weryfikacji w naszych paszportach. Teraz biometria ma szansę zaistnieć w kolejnym aspekcie naszego codziennego życia – płatnościach bezdotykowych.
Czym dokładnie jest biometria?
czytaj więcejCyfryzacja przedsiębiorstwa, nowe rozwiązania czy poszerzanie kompetencji - oto niektóre z działań, na które można otrzymać środki w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Ze wsparcia można skorzystać składając wniosek, m.in. w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).
czytaj więcejDo tej pory przedsiębiorcy byli zachęcani do korzystania z Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Teraz jednak jest to obowiązek ustawowy, a czas na założenie profilu mają do 30 grudnia br. Obowiązek wynika z Ustawy z dnia 24 czerwca 2021 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2021 r. poz. 1621).
czytaj więcejW Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu otwarte zostało laboratorium SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Jest to świetne miejsce, które zainteresuje nie tylko najmłodszych! Samodzielne przejście przez 18 interaktywnych stanowisk, na których czekają na wszystkich chętnych zadania polegające na odkrywaniu, logicznym myśleniu i rozwiązywaniu zagadek umilą 90 minut zajęć w ramach wstępu do strefy.
Projekt pilotażowy SOWA realizowany jest dzięki środkom pochodzącym z Ministerstwa Edukacji i Nauki w kwocie 44 mln, a jego założeniem jest wyposażenie 32 lokalizacji w Polsce. Pośród miejsc wybranych do projektu znalazła się Stara Kopalnia.
Już pierwsze ciekawe wydarzenia za nami!
czytaj więcej