Związek Pracodawców Polska Miedź oraz partner merytoryczny CosmoEye zapraszają na webinar: Jak sztuczna inteligencja rozwiązuje problemy biznesu. W ramach Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0
5 czerwca 2023 roku, g. 10:00-11:30. Webinar na platformie ZOOM - Udział jest BEZPŁATNY.
Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać dostęp do udziału w wydarzeniu.
Rejestracja na spotkanie: https://forms.gle/SsvzgSXtsgS9oyd37
Osoby zarejestrowane otrzymają link do spotkania w dniu 2.06.2023 r.
Serdecznie zapraszamy!
Dla kogo:
• Menedżerowie i kadry zarządzające (CEO, COO, CTO);
• Dyrektorzy IT, Dyrektorzy ds. produkcji, Dyrektorzy finansowi;
• Menedżerowie działów rozwoju i innowacji, planowania i zarządzania procesami;
• Szefowie i pracownicy działów utrzymania ruchu;
• Menedżerowie i specjaliści odpowiedzialni za realizację procesów biznesowych w firmach;
• Menedżerowie projektu
• Liderzy zmian, Innowatorzy, Eksperci technologiczni.
Nie ulega wątpliwości, że przyszłość i rozwój technologii będzie podążać w stronę AI w najszerszym możliwym zakresie. Jest to nieuniknione, a zastosowania uczenia maszynowego rosną niemal wykładniczo w bardzo różnych dziedzinach.
CosmoEye to polski system wykorzystujący sztuczną inteligencję, którego działanie w najszerszym wymiarze sprowadza się do usprawnienia i optymalizacji procesów biznesowych w przedsiębiorstwach o różnym profilu działalności oraz do poprawy bezpieczeństwa pracy. CosmoEye – dzięki algorytmom AI – w bardzo szybkim czasie przetwarza obraz z kamer wideo. System dostarcza przedsiębiorstwom korzystającym z monitoringu wizyjnego rozwiązania, które pozwalają odnaleźć, rozpoznać i sklasyfikować wydarzenia na ekranie oraz podjąć odpowiednie działania mające na celu rozwiązanie typowych problemów, z jakimi zmagają się firmy.
Korzyści z wdrożenia to:
• Zwiększenie wydajności pracy dzięki identyfikacji i dokumentacji wizualnej bezczynności pracowników;
• Sprawniejsze zarządzanie procesami w przedsiębiorstwie dzięki identyfikacji czynności wykonywanych przez pracowników, które można zoptymalizować;
• Wyeliminowanie nadużyć oraz zachowania niezgodnego z normą dzięki stałemu monitoringowi, który wykrywa nieprawidłowości;
• Utrzymanie standardów BHP i HACCAP;
• Zmniejszenie liczby wypadków przy pracy;
• Opracowywanie przejrzystych raportów dotyczących pracy oraz analiz procesów biznesowych dzięki pełnej dokumentacji wizualne.
CosmoEye działa w czasie rzeczywistym. Dzięki aplikacji mobilnej można mieć pełną kontrolę nad przedsiębiorstwem przy użyciu telefonu. Mobilne alerty bezpieczeństwa powiadamiają managerów, a ci mogą natychmiast reagować na każdy incydent pojawiający się w firmie.
CosmoEye identyfikuje jednak nie tylko zdarzenia negatywne. Dzięki modułowi sztucznej inteligencji potrafi wyszukiwać określone wzorce zachowań – zarówno pozytywnych, jak i negatywnych – i informować o nich wysyłając powiadomienia w czasie rzeczywistym. System zauważy więc zarówno pracę przewyższającą normę, jak i przestrzeganie czasu przerwy. Teraz już tylko od kadry zarządzającej zależy, czy wykorzysta te informacje do nagrodzenia pracowników, a tym samym motywowania ich do lepszej pracy.
Główne tematy:
• Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe kluczem do optymalizacji pracy;
• CosmoEye – jedno narzędzie – wiele rozwiązań;
• Poprawa wydajności produkcji oraz efektywności usług;
• Budowanie i rozwój kompetencji cyfrowych w przedsiębiorstwach, organizacjach, instytucjach;
• Gospodarka 4.0, przemysł przyszłości, innowacje: korzyści, potencjał i wyzwania.
Jak dzięki automatyzacji i cyfryzacji przyspieszyć rozwój firmy i zwiększyć jej konkurencyjność? Jak systemy AI podnoszą poziom bezpieczeństwa na halach magazynowych? Jak sztuczna inteligencja rozwiązuje problemy biznesu? Jak CosmoEye usprawnia zarządzanie produkcją? Jak sprawić, by innowacje przynosiły oszczędności?
Tego dowiecie się podczas spotkania.
Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 2 czerwca 2023 r. Rejestracja zostanie zamknięta o 12:00.
Szczegółowy program oraz informacje na temat Prelegentów znajdziecie pod linkiem
https://pracodawcy.pl/cosmoeye-sztuczna-inteligencja/
Masz pytanie? Napisz do nas: szkop@pracodawcy.pl
Gmina Głuszyca znalazła się wśród gmin, które zrealizowały program "Cyfrowa Gmina", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Rozwoju Regionalnego, Program Opreacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Celem programu było wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa.
czytaj więcejOglądając filmy szpiegowskie z lat 80. czy 90., często możemy natknąć się na futurystyczne technologie, takie jak skanowanie odcisków palców czy oka. Technologie te opierają się na biometrii, nauce zajmującej się badaniem zmienności populacji organizmów i są nam bliższe niż może się wydawać. Producenci telefonów komórkowych od lat wykorzystują takie technologie m.in. w celu odblokowania urządzenia przez użytkownika (FaceID w telefonach marki Apple czy odblokowywanie odciskiem palca w urządzeniach Samsunga). Od czerwca 2009 r. odciski palców wykorzystywane są także w celu dalszej weryfikacji w naszych paszportach. Teraz biometria ma szansę zaistnieć w kolejnym aspekcie naszego codziennego życia – płatnościach bezdotykowych.
Czym dokładnie jest biometria?
czytaj więcejCyfryzacja przedsiębiorstwa, nowe rozwiązania czy poszerzanie kompetencji - oto niektóre z działań, na które można otrzymać środki w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Ze wsparcia można skorzystać składając wniosek, m.in. w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).
czytaj więcejDo tej pory przedsiębiorcy byli zachęcani do korzystania z Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Teraz jednak jest to obowiązek ustawowy, a czas na założenie profilu mają do 30 grudnia br. Obowiązek wynika z Ustawy z dnia 24 czerwca 2021 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2021 r. poz. 1621).
czytaj więcejW Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu otwarte zostało laboratorium SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Jest to świetne miejsce, które zainteresuje nie tylko najmłodszych! Samodzielne przejście przez 18 interaktywnych stanowisk, na których czekają na wszystkich chętnych zadania polegające na odkrywaniu, logicznym myśleniu i rozwiązywaniu zagadek umilą 90 minut zajęć w ramach wstępu do strefy.
Projekt pilotażowy SOWA realizowany jest dzięki środkom pochodzącym z Ministerstwa Edukacji i Nauki w kwocie 44 mln, a jego założeniem jest wyposażenie 32 lokalizacji w Polsce. Pośród miejsc wybranych do projektu znalazła się Stara Kopalnia.
Już pierwsze ciekawe wydarzenia za nami!
czytaj więcej