Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zakupił w ramach projektu „Cyfrowy DOK” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyposażenie do studia podcastowego i studia streamingowego, laptopy dla pracowników, podstawowe wyposażenie do realizacji zajęć z robotyki, nowy serwer plików oraz zaporę sieciową.
To nie jedyne nowości. W ramach projektu rozbudowano też sieć LAN, a sala wykładowa została wyposażona w pętlę indukcyjną.
DOK zakończył też cykl szkoleń dla pracowników podnoszących kompetencje cyfrowe. Od października ub. roku do chwili obecnej dziesięciu z nich uczestniczyło w 11 szkoleniach i 2 wizytach studyjnych. Grant zostanie rozliczony do końca sierpnia.
Kolejny etap projektu to wykorzystanie nabytego sprzętu i wiedzy w bieżącej działalności. Z nowym rokiem kulturalnym oferta DOK-u zostanie poszerzona o zajęcia z robotyki dla najmłodszych. Na stronie www.dok.pl pojawią się relacje z wydarzeń, także bezpośrednie.
Uruchomione zostanie studio podcastowe, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy miasta. DOK udostępni na swojej stronie www miejsce do umieszczania tych podcastów. Poprawi się także dostępność oferty, w tym strony internetowej.
Źródło: dzierzoniow.pl
Związek Pracodawców Polska Miedź oraz partner merytoryczny Balluff zapraszają na webinar
"Jak zarobić na digitalizacji - Monitoring maszyn i procesów. Mieć czy nie mieć?"
w ramach Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0
12 kwietnia (środa) 2023 roku, g. 10:00 - 11:30
Webinar na platformie ZOOM. Udział w webinarze jest BEZPŁATNY. Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać dostęp do udziału w wydarzeniu.
Google, SGH i NASK rozpoczynają kolejny partnerski program szkoleniowo-stażowy pn. „Kariera Jutra" , który pozwoli bezrobotnym osobom w wieku 18-30 lat wrócić na rynek pracy. W programie aż 500 osób będzie mogło skorzystać z płatnych staży i dostać szanse na stałe zatrudnienie.
czytaj więcejKolejna, gorsza od poprzedniej, wersja projektu zmian dotyczących rozwiązywania sporów zbiorowych, zawiera wiele kontrowersyjnych propozycji. Wprowadza nowe pojęcia i instytucje, które będą generowały większą liczbę konfliktów i nie ułatwią rozstrzygania sporów - alarmuje prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, badacz z Uniwersytetu Warszawskiego i doświadczony mediator w sporach zbiorowych.
Konfederacja Lewiatan negatywnie ocenia zmiany w ustawie, które jeszcze bardziej odbiegają od postulatów i oczekiwań środowiska pracodawców, ale także wielu doświadczonych mediatorów, którzy na co dzień stosują tę ustawę i mają praktykę w ocenie funkcjonowania sporów zbiorowych.
W ostatnich latach przemysł mody coraz częściej stawia na rozwiązania z zakresu nowoczesnych technologii, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Czy to z powodu coraz bardziej świadomych i odpowiedzialnych konsumentów, wymogów prawnych czy samodzielnej woli transformacji modeli produkcji odzieży – zmiana w dobrym kierunku rzeczywiście ma miejsce, a innowacyjne technologie i rozwiązania są jej sprzymierzeńcem. Nic w tym dziwnego – przemysł modowy jest jednym z największych na świecie, wart blisko 2,4 biliona dolarów i zatrudnia na całym świecie 75 milionów ludzi, a produkcja odzieży między rokiem 2000 a 2014 wzrosła dwukrotnie.
czytaj więcejSzkolenie pn. „Marketing i sprzedaż w dobie cyfryzacji. Zdobywanie klienta. Reklama online. Facebook, Instagram, LinkedIn, Google” - odbędzie się w dniach 27.02.2023 (poziom podstawowy) oraz 28.02.2023 (poziom rozszerzony) w Szczawnie-Zdroju, w budynku Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Organizatorem jest Ośrodek Enterprise Europe Network przy DARR S.A. Szkolenie jest bezpłatne.
czytaj więcej