Zapraszamy do udziału w 2. Festiwalu Innowacji Społecznych i Technologii, który odbędzie w dniach 19-20 października 2023 r. w Centrum Konferencyjnym Wrocławskiego Parku Przemysłowego we Wrocławiu.
Tegorocznym tematem przewodnim Festiwalu jest "Różnorodność w organizacjach".
W programie Festiwalu panele dyskusyjne i prezentacje z udziałem gości z biznesu, administracji publicznej oraz sektora organizacji non-profit. W drugim dniu odbędzie się Ideathon, podczas którego zespoły z całej Polski będą tworzyć koncepcje innowacji społecznych wspierających działania na rzecz różnorodności w organizacjach. Rejestracja na wydarzenie trwa!
Festiwal powstał z potrzeby stworzenia przestrzeni do wymiany idei, pomysłów, doświadczeń i wymiany kontaktów oraz budowania współpracy międzysektorowej. To przede wszystkim promowanie innowacji społecznych i technologii we współpracy z biznesem oraz zachęcanie do ich tworzenia i implementowania tych, które są realizowane z powodzeniem. Prezentowane przykłady powinny być inspiracją do implementacji i tworzenia nowych.
Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Karty Różnorodności.
Partnerami wydarzenia są: Katalizator Innowacji Społecznych, Fundacja Stocznia, Fundacja Studio M6, Studenckie Forum Business Centre Club. Patronatem biznesowym wydarzenie objęła Dolnośląska Loża Business Centre Club oraz Dolnośląscy Pracodawcy.
Patronat wspierający przyznał Klaster Inicjatyw Ekonomii Społecznej, a patronaty medialne objęli: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Portal Wroclaw.pl, Portal NGO.pl oraz Portal branżowy HR Polska.
Więcej informacji: soctechlab.org/festiwal/
Związek Pracodawców Polska Miedź oraz partner merytoryczny Balluff zapraszają na webinar
"Jak zarobić na digitalizacji - Monitoring maszyn i procesów. Mieć czy nie mieć?"
w ramach Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0
12 kwietnia (środa) 2023 roku, g. 10:00 - 11:30
Webinar na platformie ZOOM. Udział w webinarze jest BEZPŁATNY. Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać dostęp do udziału w wydarzeniu.
Google, SGH i NASK rozpoczynają kolejny partnerski program szkoleniowo-stażowy pn. „Kariera Jutra" , który pozwoli bezrobotnym osobom w wieku 18-30 lat wrócić na rynek pracy. W programie aż 500 osób będzie mogło skorzystać z płatnych staży i dostać szanse na stałe zatrudnienie.
czytaj więcejKolejna, gorsza od poprzedniej, wersja projektu zmian dotyczących rozwiązywania sporów zbiorowych, zawiera wiele kontrowersyjnych propozycji. Wprowadza nowe pojęcia i instytucje, które będą generowały większą liczbę konfliktów i nie ułatwią rozstrzygania sporów - alarmuje prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, badacz z Uniwersytetu Warszawskiego i doświadczony mediator w sporach zbiorowych.
Konfederacja Lewiatan negatywnie ocenia zmiany w ustawie, które jeszcze bardziej odbiegają od postulatów i oczekiwań środowiska pracodawców, ale także wielu doświadczonych mediatorów, którzy na co dzień stosują tę ustawę i mają praktykę w ocenie funkcjonowania sporów zbiorowych.
W ostatnich latach przemysł mody coraz częściej stawia na rozwiązania z zakresu nowoczesnych technologii, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Czy to z powodu coraz bardziej świadomych i odpowiedzialnych konsumentów, wymogów prawnych czy samodzielnej woli transformacji modeli produkcji odzieży – zmiana w dobrym kierunku rzeczywiście ma miejsce, a innowacyjne technologie i rozwiązania są jej sprzymierzeńcem. Nic w tym dziwnego – przemysł modowy jest jednym z największych na świecie, wart blisko 2,4 biliona dolarów i zatrudnia na całym świecie 75 milionów ludzi, a produkcja odzieży między rokiem 2000 a 2014 wzrosła dwukrotnie.
czytaj więcejSzkolenie pn. „Marketing i sprzedaż w dobie cyfryzacji. Zdobywanie klienta. Reklama online. Facebook, Instagram, LinkedIn, Google” - odbędzie się w dniach 27.02.2023 (poziom podstawowy) oraz 28.02.2023 (poziom rozszerzony) w Szczawnie-Zdroju, w budynku Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Organizatorem jest Ośrodek Enterprise Europe Network przy DARR S.A. Szkolenie jest bezpłatne.
czytaj więcej