Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z FlowbergIT zaprasza na darmowe webinarium OSINT - dwa oblicza: atak i obrona cz. II, które odbędzie się online 6 marca 2024r. (środa) w godzinach 10:00 - 11:30.
To ważne, żeby każda organizacja korzystała z rozwiązań mitygujących ryzyko utraty wiarygodności wizerunkowej oraz tej wynikającej z podjętej współpracy z nierzetelnym kontrahentem, którego działania mogą skutkować dla przedsiębiorstwa wzrostem ryzyka reputacyjnego. Jednym ze sposobów skutecznej obrony organizacji przed wskazanymi zagrożeniami jest wdrożenie procedur polegających na analizie cyfrowych śladów jakie kandydaci do zatrudnienia w firmie zostawiają w Internecie. Natomiast skrupulatna analiza due diligence ukierunkowana na weryfikację działań kontrahenta pozwala z wyprzedzeniem zidentyfikować ryzyka i ostatecznie przyczynić się do podjęcia słusznych decyzji biznesowych, korzystnych dla każdej ze stron.
Spotkanie poprowadzą:
Jakub Karmowski
doświadczony analityk OSINT z ponad 15-letnim stażem. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, zarówno w sektorze rządowym, jak i komercyjnym. Doświadczony trener oraz prelegent, propagujący nowe techniki w pozyskiwaniu informacji publicznie dostępnych. W latach 2018-2020 pełnił funkcję szefa Wydziału Analiz Informacji ze Źródeł Otwartych w Ministerstwie Finansów. W tym czasie odpowiadał za realizację zadań związanych z przygotowywaniem analiz OSINT, wykorzystywanych w działaniach kontrolnych i analitycznych resortu. W latach 2020 – 2023 był związany z Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie na stanowisku zastępcy dyrektora Departamentu Fintech odpowiadał za prace Zespołu Analiz OSINT. W tym czasie kierował m.in. pracami nad opracowywaniem metod analitycznych wykorzystywanych w analizach OSINT dla rynku finansowego. Obecnie – Dyrektor Działu OSINT we Flowberg IT Sp. z o.o., gdzie nadzoruje prace związane z opracowywaniem metod analitycznych wykorzystywanych w analizach OSINT dla rynku komercyjnego. Jest również współtwórcą autorskich narzędzi analitycznych w obszarze IT.
Paweł Maziarz
ekspert i architekt systemów bezpieczeństwa zdobywał doświadczenie przez przeszło 20 ostatnich lat jako administrator sieci i systemów Unix/Linux, następnie jako programista, a później pentester i architekt bezpieczeństwa systemów IT. Przeprowadzał zaawansowane symulacje ataków klasy Advanced Persistent Threat (APT), tworzył publicznie niedostępne oprogramowanie symulujące złożony malware, pomagając tym samym podnieść poziom cyberbezpieczeństwa firm na całym świecie (m.in.:Polska, Szwajcaria, Irlandia, Azerbejdżan, Chorwacja, Łotwa, Rumunia). Specjalizuje się w atakach socjotechnicznych oraz bezpieczeństwie fizycznym (karty zbliżeniowe, systemy kontroli dostępu etc). Najwyżej oceniany prelegent konferencji branżowych (Confidence, What The H@ck, Techrisk) oraz w czołówce wielu innych (m.in. Semafor, PLNOG, BSides Warsaw). Prowadził zajęcia na PWr na kursie ,,System security’’, obecnie można go spotkać na Akademii Leona Koźmińskiego. Był jedną z kluczowych postaci rozwijających dział red-team w jednej z firm wielkiej czwórki i jednym ze współzałożycieli firmy Immunity Systems. Aktualnie jest założycielem spółki Alphasec i twórcą autorskich szkoleń znanych pod marką APT Masterclass.
W każdym domu i biurze znajduje się sporo urządzeń elektrycznych, wymagających podłączenia do prądu za pomocą przewodów. Jedno lub dwa urządzenia nie będą stanowiły problemu pod względem utrzymania porządku, jednak jeśli w grę wchodzi większa ilość sprzętu, przestrzeń w okolicy kabli może opanować chaos. Znacie to?
Jakie mamy możliwości na uporządkowanie wielu przewodów biegnących obok siebie, aby się o nie nie potykać?
Zapraszamy na webinarium "Emisje w świecie cyfrowym. Jak wspólnie dążyć do net zero?", które odbędzie się 1 lutego 2024r. (czwartek), w godz. 11:00 - 12:00.
Cyfryzacja przekształca sposoby funkcjonowania biznesu - podobnie jak działania dekarbonizacyjne. Oba trendy często idą ze sobą w parze - przykładem są działania Unii Europejskiej, nakierowane na budowanie zielonej, cyfrowej gospodarki. Wykorzystywanie narzędzi cyfrowych umożliwia lepsze zrozumienie wpływu przedsiębiorstwa na swoje otoczenie. Technologie, obok ułatwiania zbiórki i analizy danych, pozwalają również na wdrażanie rozwiązań sprzyjających oszczędzaniu energii, spełnianiu wymogów raportowych czy poprawie ratingów.
10.X.2023 r., po blisko 12 miesiącach procesu inwestycyjnego, miało miejsce uroczyste otwarcie Dolnośląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości ICT w Bielawie". Z kolei 22.XI. br., w wyniku przeprowadzonego przez Gminę przetargu nieograniczonego, podpisana została umowa, na mocy której rolę administratora obiektu powierzono Bielawskiej Agencji Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o.
czytaj więcejBezpłatne szkolenie dla MŚP: E-eksport. Wielkie możliwości dla małych firm”. We wtorek 28 listopada 2023r. w godzinach 10:00-15:00 we Wrocławiu - Radisson Blu Hotel.
Szkolenie organizowane jest przez Krajowa Izba Gospodarcza, Amazon oraz Gonito we współpracy z Dolnośląska Izba Gospodarcza. Szkolenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Pana Cezarego Przybylskiego. Patronem wydarzenia jest Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego.
W czwartek 7 grudnia w godzinach od 10:30 do 14:00 zapraszamy do Starej Kopalni w Wałbrzychu na spotkanie Brunch na temat cyfryzacji produkcji. Eksperci z dziedziny cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji produkcji podzielą się swoimi doświadczeniami podczas prelekcji. Poruszymy tematy efektywnego zarządzania biznesem, Lean, cyfryzacji i innowacji w produkcji. Zaprezentujemy również kilka konkretnych przypadków z praktyki.
czytaj więcej