Związek Pracodawców Polska Miedź, EXATEL S.A. oraz Polski Klaster IoT & AI SINOTAIC zapraszają na webinar "Jak efektywnie rozwijać cyberbezpieczeństwo w scyfryzowanym świecie?" w ramach projektu Akademia Rozwoju Przemysłu 4.0.
Środa 20 marca 2024 roku, g. 9:30 - 11:00, Webinar na platformie ZOOM
Udział w webinarze jest BEZPŁATNY. Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać dostęp do udziału w wydarzeniu.
Na dzień przed wydarzeniem osoby zarejestrowane otrzymają link do spotkania.
System wideokonferencyjny będzie uruchomiony 30 minut przed rozpoczęciem spotkania.
Cyberbezpieczeństwo to metody zmniejszenia przez organizację ryzyka cyberataków, ich realnego wpływu na działalność oraz sposoby ochrony używanych urządzeń i usług. Cyberbezpieczeństwo to także strategie służące ochronie zasobów cyfrowych przed zhakowaniem.
Solidna wiedza o cyberbezpieczeństwie jest kluczowa, ponieważ ataki stale się rozwijają i stają się coraz bardziej zaawansowane.
Ataki hakerskie powodują:
• utratę wrażliwych danych;
• duże koszty odzyskania skradzionych danych
• straty finansowe w wyniku kradzieży;
• utratę dobrej reputacji;
• zamknięcie działalności.
Cyberbezpieczeństwo jest bardzo ważne i jego znaczenie będzie wzrastać wraz z rozwojem technologii, ponieważ cały świat zmienił się w kierunku cyfrowych usług. Stał się bardziej zdigitalizowany. Usługi finansowe, ochrona zdrowia, transport, energia i każdy znaczący obszar naszego życia będzie w coraz większym stopniu wykorzystywać interakcje oparte na sferze digital (w szczególności w Internet of Things oraz IT).
Jak chronić się przed tak dużą ilością niebezpieczeństw? Jak być smart & secure? Cyberbezpieczeństwo – na jakie obszary zwrócić uwagę w zależności od specyfiki organizacji? Pierwsze kroki, czyli co warto rozważyć w pierwszej kolejności.
Odpowiedzi na te i inne pytania podczas spotkania.
Prosimy o potwierdzenie Państwa obecności do dnia 18 marca 2024 r.
Szczegółowy program oraz informacje na temat Prelegentów znajdziecie pod linkiem:
https://pracodawcy.pl/cyberbezpieczenstwo/
Masz pytanie? Napisz do nas: szkop@pracodawcy.pl
Harmonogram webinaru:
Moderator: Rafał Szkop, Manager projektu Akademia Rozwoju Przemysłu 4.0.
9:00 – 9:30 – Logowanie uczestników na platformę zoom
9:30 – Akademia Rozwoju Przemysłu 4.0
Marta Wisłocka, Prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź
9:35 – Jak efektywnie rozwijać cyberbezpieczeństwo w scyfryzowanym świecie?
Sławomir Pyrek, Kierownik Projektów Cyberbezpieczeństwa w Zespole Wsparcia Sprzedaży EXATEL S.A.
1. Cyfryzacja w dzisiejszych czasach – więcej możliwości i … podatności. Jak być smart & secure?
2. Cyberbezpieczeństwo – na jakie obszary zwrócić uwagę w zależności od specyfiki organizacji?
3. Pierwsze kroki, czyli co warto rozważyć w pierwszej kolejności.
10:35 – Sesja Q&A: Pytania i Odpowiedzi
11:00 – Podsumowanie i zakończenie
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie
Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w wyjątkowym wydarzeniu szkoleniowo-matchmakingowym „Nauka dla Biznesu”, które odbędzie się 18 września 2024 roku (spotkania matchmakingowe na żywo i online w dniach 19-20 września). Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
Spotkanie stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata nauki, biznesu oraz instytucjami otoczenia biznesu.
Dla uczestników wydarzenia „Nauka dla Biznesu” przewidzieliśmy zniżkę na udział w równolegle odbywającej się konferencji PORT for Health 2024.
Szybkozłączki kablowe to praktyczne i łatwe w użyciu narzędzia, dzięki którym szybko i pewnie wykonamy połączenie przewodów elektrycznych, w dodatku bez konieczności używania narzędzi zaciskowych. Elementy te działają na zasadzie sprężynowej, co oznacza, że wystarczy włożyć przewody do specjalnych otworów w szybkozłączce, a sprężyna wewnątrz utrzyma je w miejscu.
Szybkozłączki kablowe są cenione ze względu na swoją prostotę użycia i skrócenie czasu potrzebnego do wykonania połączeń elektrycznych.
Obsługa prawna spółek jest jednym z ważniejszych obszarów działalności dla wielu kancelarii prawnych i radców prawnych. Współcześnie, w dynamicznym środowisku biznesowym, właściwa i kompleksowa obsługa prawna jest niezbędna dla zapewnienia stabilności i sukcesu przedsiębiorstw.
Obsługa prawna spółek obejmuje szeroki zakres działań, mających na celu zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa oraz ochronę interesów spółki i jej właścicieli.
Jesteśmy grupą osób, którym zależy na wspieraniu małych i średnich przedsiębiorstw telekomunikacyjnych w nierównej walce na bardzo konkurencyjnym rynku w Polsce. Zapraszamy na Bieszczadzką Integrację Operatorów Telekomunikacyjnych, która odbędzie się w dniach 03-05 września 2024r. (wtorek-czwartek).
Spotkanie skierowane jest do właścicieli wybranych firm telekomunikacyjnych oraz kadry zarządzającej, którzy chcieliby posłuchać oraz opowiedzieć o sprawdzonych i działających rozwiązaniach w prowadzeniu biznesu telekomunikacyjnego. Nie będą to jednak nudne wykłady ale spotkanie w luźnej atmosferze przy inspirujących rozmowach, dobrym jedzeniu, wybornych trunkach i doborowym towarzystwie.
Na miejsce tego wyjątkowego spotkania wybraliśmy Eden Rajskie SPA położone w Bieszczadach, bezpośrednio nad rzeką San, nieopodal Jeziora Solińskiego. Obsługa tego wyjątkowego miejsca zadba o atmosferę relaksu, a Państwo zdecydują czy najlepiej o biznesie rozmawia się w basenie, saunie, jacuzzi, czy przy zastawionym stole, podczas spaceru w górach a może w kajaku podczas spływu. Zależy nam na kameralnym charakterze spotkania tak aby każdy z każdym miał okazję porozmawiać, dlatego liczba miejsc jest ograniczona.
W dniu 19 marca br. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego podpisał umowę o powierzenie grantu "Cyberbezpieczny Powiat Wałbrzyski", który został wybrany do dofinansowania w konkursie grantowym pn. „Cyberbezpieczny Samorząd”, realizowanym w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe. Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa”.
czytaj więcej